20.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

„Jesteśmy w stanie wojny!” NIEPOKOJĄCE słowa…

Zobacz koniecznie

Cały świat przez wiele miesięcy walczy z epidemią koronawirusa. Mimo wszystko epidemia nie odpuszcza. „Jesteśmy w stanie wojny!” – twierdzą mieszkańcy w jednym z chińskich miast. 

W mieście Dalian w Chinach przez cztery miesiące nie wykryto nowego przypadku zakażenia koronawirusem, aż do teraz. Właśnie odnotowano 12 nowych przypadków zakażeń.

Jak się okazuje miasto już zareagowało.

Miasto musi szybko wejść w tryb wojny, iść na całość, zmobilizować wszystkich ludzi i zdecydowanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

-możemy przeczytać na stronie Komisji Zdrowia Dalian.

Z powodu zaistniałej sytuacji dwie najbardziej zagrożone dzielnice zostały zamknięte. Ponadto też granice zamknięte są w zagrożonych dzielnicach.

To jednak nie wszystko.

 

W dzielnicach najbardziej zagrożonych z powrotem przywrócono wszelkie  obostrzenia.

 

Ponadto każdy mieszkaniec Dalian jeśli chce wyjechać z miasta musi najpierw poddać się testowi na koronawirusa.  W miejscach publicznych trzeba nosić maski, A dystans w pomieszczeniach gdzie znajduje się dużo ludzi powinien wynieść co najmniej 2 metry.

Przypomnijmy, że w Chinach zanotowano 83 750 przypadki koronawirusa oraz 4634 zgony. 23 lipca odnotowano 21 nowych przypadków.

 

Co sądzicie na temat przywracania obostrzen w takich sytuacjach?

 

Źródło: o2.pl

Foto: archiwum

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze