20.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Koalicja Obywatelska zapowiada protest wyborczy

Zobacz koniecznie

Politycy Koalicji Obywatelskiej zwołali dziś konferencję prasową, na której zapowiedzieli, że przygotowują protest wyborczy do Sądu Najwyższego.

 

„Jako komitet wyborczy przygotowujemy protest wyborczy do Sądu Najwyższego” – powiedział polityk Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk i dodał: „Za granicą kilkaset tysięcy głosów wyborców zostało pozbawionych prawa do głosowania”.

 

Cezary Tomczyk podczas swojej wypowiedzi sugerował, że w czasie drugiej tury wyborów prezydenckich doszło do wielu nieprawidłowości. Wśród nich wymienił m.in. zbyt dużą liczbę kart oraz nieprawidłowości w protokołach.

 

„Płyną do nas informacje z kurortów, że zabrakło kart i ludzie nie głosowali. To sygnały z północy kraju. Jeśli chodzi o głosowanie za granicą Polski to pakiety wróciły albo nie wróciły lub wróciły z błędami” – stwierdził Cezary Tomczyk.

 

Barbara Nowacka natomiast mówiła: „Wychodzimy naprzeciw gniewowi obywatelom! Zgłaszajcie protesty wyborcze”.

 

W związku ze stwierdzeniami polityków jeden z dziennikarzy zapytał się wprost czy ich zachowanie to próba podważenia wyborów. Odpowiedzieć postanowiła Barbara Nowacka: „Skala nieprawidłowości jest ogromna. Nasz protest jest dużym, poważnym protestem pokazującym nadużycia systemowe”.

 

Poseł Tomczyk podczas konferencji prasowej odniósł się również do telewizji publicznej. Stwierdził, że Rafał Trzaskowski musiał zmierzyć się z „całym państwem PiS” oraz propagandą za, co według niego ktoś musi ponieść konsekwencje. Dodatkowo powiedział: „Dzisiaj z całą pewnością możemy powiedzieć, że wybory wygrał Jacek Kurski. Wszyscy, którzy przyczynili się do tego, jak wygląda TVP, powinni ponieść konsekwencje”

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ PRESS.WARSZAWA (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze