12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

KONIEC 500 plus? TO nie pozostawia złudzeń…

Przeczytaj koniecznie

Od kiedy władzę w Polsce przejęła partia rządząca w kraju powstało wiele różnych programów socjalnych. Mieszkanie plus, w tym i 500 plus. Ostatnio jednak w sieci pojawił się sondaż. Jego wynik jest zaskakujący! 

Dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości w Polsce powstało wiele programów socjalnych. Według wielu ekspertów 500 plus, a także inne programy pomogły polskim rodzinom, inni z kolei twierdzą, że zbyt duży socjal może źle wpływać na gospodarkę.

W sieci pojawiło się jednak najnowsze badanie. Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na zlecenie Business Insider Polska przeprowadził sondaż, z którego wynika, że Polacy nie chcą już więcej socjalu od państwa.

Zapytano ankietowanych, czy chcieliby aby prezydent zaproponował więcej pieniędzy dla swoich obywateli. Co ciekawe ponad 60% osób odpowiedziało przecząco. Zaledwie 24% chciałoby aby kwota została podwyższona, a 10% nie ma zdania.

Zapytano także o podwyższenie wieku emerytalnego. Prawie 60% osób nie chce podwyższenia, 44% jest zdecydowanie przeciw, a 15% zaznaczyło odpowiedź „raczej nie.”

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy obywatele są zainteresowani programem 500 plus na wakacje, to jednak nie zostało sprawdzone.

Jak widać wyniki ankiety są mocno zaskakujące. Wcześniej Polacy byli raczej chętni wielu programom socjalnym, a nawet poszerzeniu tych, które są dotychczas. Jak wynika jednak z badania to się zmieniło.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Popieracie programy socjalne partii rządzącej?

 

Źródło: popularne.pl

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze