Koronawirus na świecie. Znamy nowe zalecenia WHO!

Jak wiadomo od wielu miesięcy cały świat walczy z koronawirusem. W wielu krajach epidemia koronawirusa wciąż trwa, a liczba osób zakażonych nadal rośnie. Ostatnio WHO poinformowało o kolejnych zaleceniach na temat koronawirusa. Warto się z nimi zapoznać!

Niedawno Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe zalecenia dotyczące koronawirusa, jak ludzie mogą się jeszcze przed nim ochronić.

WHO zwróciło uwagę na badania, z których wynika, że groźny wirus rozprzestrzenia się w powietrzu.

Ponad wszelką uzasadnioną wątpliwość, wirusy są uwalniane podczas wydechu, rozmawiając i kaszląc w mikrokropelkach na tyle małych, aby pozostawać w powietrzu.

-możemy przeczytać.

Obawiamy się, że brak odpowiedniego rozpoznania ryzyka przenoszenia COVID-19 w powietrzu oraz brak jasnych zaleceń dotyczących środków kontroli w stosunku do wirusa w powietrzu będzie miało znaczące konsekwencje. Ludzie mogą myśleć, że są w pełni chronieni przez przestrzeganie obecnych zaleceń, ale w rzeczywistości potrzebne są dodatkowe interwencje w kwestii powietrza, którym oddychają.

-dodano.

Jak informuje WHO w pomieszczeniach zamkniętych i zatłoczonych roznoszone mogą być mikroskopijne aerozole, które zawierają koronawirusa.

Jakie są nowe zalecenia WHO? „Unikać zatłoczonych miejsc, często wietrzyć pomieszczenia zamknięte, nosić maseczki ochronne, zwiększyć dystans od innych osób.

Co sądzicie na temat nowych zaleceń? Myślicie, że mogą być przydatne?

 

 

Źródło: popularne.pl

Komentarze

Komentarze