Koronawirus w Polsce. Nagły WZROST zakażeń! Kolejne obostrzenia? Premier…

Od wielu miesięcy w Polsce walczy się z koronawirusem. Mimo wcześniejszych obostrzeń dobowa liczba zakażeń nie maleje, wręcz rośnie w bardzo szybkim tempie. Najwięcej zakażeń odnotowuje Górny Śląsk. Czy grozi nam powrót do obostrzeń? Premier Mateusz Morawiecki skomentował sprawę…

Ministerstwo Zdrowia opublikowało właśnie najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem na 25 lipca.  W ciągu doby odnotowano ponad 584 zakażeń. Najwięcej dotyczy takich województw jak: śląskiego (188), małopolskiego (142), mazowieckiego (62),wielkopolskiego (34), a także łódzkiego (32).

Czy w takim razie obostrzenia powrócą? Głos w tej sprawie zabrał ostatnio premier Mateusz Morawiecki.

Dzięki temu myślę, że Polacy dzisiaj łatwiej ewentualną drugą falę zaakomodują.

-powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Zaznaczył, iż z tego co wie społeczeństwo w większości stosuje się do wszelkich wytycznych rządu tj. utrzymywanie 2 metrów dystansu, noszenie maseczek w miejscach zatłoczonych, czy dezynfekcja rąk przed wejściem. Jego zdaniem Polacy już nie tak bardzo boją się koronawirusa, powodem może być fakt, że nauczyli się już z nim żyć.

Nie planujemy blokady i izolacji właśnie dlatego, bo to było bardzo bolesne dla gospodarki, nie tylko dla polskiej, ale całego świata. Byliśmy w Europie podziwiani za to, że tak szybko się odbijamy.

-dodał premier.

 

Przypomnijmy, że eksperci stwierdzili, że już zimą czeka nas druga fala epidemii.

 

Jaka jest Wasza opinia na temat słów premiera?

 

Źródło: popularne.pl

Komentarze

Komentarze