Koronawirus w Polsce. Rekordowa liczba zakażeń!

Od kilku miesięcy cała Polska walczy z koronawirusem. Pomimo, że spora część krajów poradziła sobie już w Polsce epidemia wciąż trwa. Mimo, że zniesiono już niektóre obostrzenia wciąż nie wiadomo czy jesienią nie zostaną one z powrotem wprowadzone. 

Niedawno w Polsce zniesiono niektóre obostrzenia. Wielu Polaków zaczęło zachowywać się tak jakby epidemii nie było, z tego też powodu Minister Szumowski zapewnił, że jesienią mogą powrócić zaostrzenia, ale nie jest to pewne.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia na 1 lipca odnotowano 382 nowych przypadków. To bardzo dużo w porównaniu z przykładowo niedzielą, gdzie odnotowaliśmy 193 przypadki.

Najwięcej zakażeń odnotowano w takich województwach jak: śląskie (169), wielkopolskie (107),mazowieckie (20),podkarpackie (20) oraz małopolskie (18).

Z przykrością informujemy o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M, 66-M Warszawa, 81-K, 73-M, 90-M, 87-M, 79-K, 82-M Radom, 89-K Zalesie Górne, 79-M Racibórz, 88-K Cieszyn, 97-K Tychy, 84-M Starachowice, 87-M Łódź. Większość osób miała choroby współistniejące.

-poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Ostatnio o epidemii koronawirusa wypowiedział się również Minister Łukasz Szumowski.

Epidemię udaje się opanować, ponieważ bardzo dobrze zareagowało państwo, wszystkie jego służby: inspekcja sanitarna, NFZ, wojewodowie, służby mundurowe. Bardzo dobrze zareagowało środowisko medyczne: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, cały personel medyczny. […] To dzięki temu wszystkiemu dziś wychodzimy obronną ręką, jeśli chodzi o epidemię.

-powiedział Szumowski.

 

Źródło: popularne.pl

 

Komentarze

Komentarze