Morawiecki chce, by młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Barcelonie czy Manchesterze

Mateusz Morawiecki odwiedził bazę treningową Jagiellonii Białystok, która wybudowana została w zeszłym roku z rządową pomocą. Podczas konferencji prasowej premier przyznał, iż liczy, że takie inwestycje skłonią młodych piłkarzy w wybieraniu polskich klubów, a nie zagranicznych.

 

Ośrodek treningowy Jagiellonii Białystok wybudowany został w zeszłym roku i składa się on z trzech boisk oraz w pełni wyposażonego zaplecza treningowego. Szlifować tam swoje umiejętności mają m.in. młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok.

 

Budowa tego nowego ośrodka treningowego wyniosła 19 milionów złotych. Część z tych środków, bo 6,6 miliona złotych pokrytych przez resort sportu i turystyki. Wobec tego premier Mateusz Morawiecki postanowił przybyć na Podlasie i obejrzeć bezę treningową. Podczas konferencji prasowej stwierdził również, że rząd będzie się angażował w większą ilość takich projektów, by młodzi piłkarze wybierali polskie kluby zamiast zagranicznych.

 

„Robimy takie projekty, przede wszystkim po to, aby ci młodzi piłkarze nie musieli myśleć o karierze w Manchesterze, Barcelonie czy w Madrycie. Żeby dla nich marzeniem było grać w Białymstoku albo w innych miastach Polski, tam, gdzie się urodzili tam, gdzie się wychowali, w tych miastach, które kochają” – stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

Zaznaczył również podczas swojej wypowiedzi, że właśnie z tego powodu rząd w latach 2015-2019 zainwestował w obiekty sportowe 2,5 miliarda złotych.

 

Całą wypowiedź Mateusza Morawieckiego możecie usłyszeć poniżej.

 

 

Źródło: Transferyinfo.pl

Foto: You Tube/ BIA24.pl (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze