6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Najnowszy sondaż prezydencki. Nie brakuje zmian!

Zobacz koniecznie

United Surveys na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej przeprowadziło najnowszy sondaż przed drugą turą wyborów prezydenckich. W porównaniu z wcześniejszymi badaniami zaszły zmiany.

 

Według sondażu United Surveys Andrzej Duda cieszy się większym poparciem niż Rafał Trzaskowski. Na obecnego prezydenta swój głos oddałoby 46,8% ankietowanych, a na kandydata Koalicji Obywatelskiej 45,9%. Pozostałe 7,4% respondentów nie zdecydowała jeszcze na kogo odda swój głos. Pokazuje to, że walka pomiędzy kandydatami będzie bardzo zaciekła.

 

Według  tego sondażu 70% wyborców, którzy w pierwszej turze głosowali na Szymona Hołownie odda swój głos w drugiej turze na Rafała Trzaskowskiego. 4% z nich zagłosować miałoby na Andrzeja Dudę. Również 70% wyborców Krzysztofa Bosaka poprzeć by miało kandydata Koalicji Obywatelskiej, a 30% z nich według badania oddałoby głos na obecnie urzędującego prezydenta. Głosy elektoratu Roberta Biedronia oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza miałyby się rozłożyć między kandydatami bardzo podobnie. 40% z nich według sondażu planuje głosować na Andrzej Dudę natomiast 60% wyborców kandydata Lewicy wyraziło chęć poparcia Rafała Trzaskowskiego oraz równo połowa głosujących wcześniej na ludowca odda swój głos na prezydenta Warszawy.

 

Według sondażu United Surveys druga tura również, jak pierwsza cieszyć ma się dość wysoką frekwencja, gdyż wynieść ona ma 65%. Do urn nie chce się udać 32% ankietowanych, a blisko 3% jest jeszcze niezdecydowanych.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze