-3.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Narodowcy ruszyli z kampanią poparcia Andrzeja Dudy! #MimoWszystkoDuda [WIDEO]

Zobacz koniecznie

#MimoWszystkoDuda – brzmi tytuł nowej kampanii poparcia urzędującego prezydenta. Co ciekawe jest to głos narodowców, którzy opowiedzieli się za niekwestionowanie lepszym – choć ich zdaniem jednak niedoskonałym – Prezydentem Andrzejem Dudą w drugiej turze wyborów. „Jako osoba o poglądach narodowych nie wyobrażam sobie, aby przez najbliższe 5 lat reprezentował mnie w świecie człowiek, dla którego moje wartości są rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne” – oznajmił Bartek występujący w spocie. 

 

To mocny głos na ostatniej prostej kampanii wyborczej. Reprezentanci środowisk narodowych, m. in. historyk Leszek Żebrowski, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości czy Marek Miśko z kampanii #RespectUs, udzielili poparcia Andrzejowi Dudzie. W krótkim spocie jasno wyjaśnili, że w tej sytuacji wybór jest oczywisty. Oczywiście Andrzej Duda zdaniem występujących w spocie nie jest ich wymarzonym kandydatem, ale w najważniejszych kwestiach podziela ich poglądy. To m. in. szacunek do tradycji, wiary i polskiej historii.

 

Marek Miśko znany z patriotycznej kampanii #RespectUs podkreśla również, że zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego to niechybny powrót do władzy Donalda Tuska. „Jeśli wybory wygra Rafał Trzaskowski Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu 2021 roku ten sam Donald Tusk zostanie ponownie premierem Polski.” – alarmuje działacz. Własnie dlatego wybór Andrzeja Dudy to obowiązek wszystkich środowisk patriotycznych i narodowych.

 

Student Adam Żuralski, który w pierwszej turze głosował na Krzysztofa Bosaka, w drugiej poprze Andrzeja Dudę. Jak zauważa, urzędujący prezydent dobrze reprezentuje Polskę zagranicą. Andrzej Duda jest inicjatorem tzw. Trójmorza, czyli sojuszu państw Europy środkowowschodniej. W mocnym tonie wypowiedział się działacz środowisk narodowych, 24-letni Bartek. Przypomniał, jak kandydat PO ubliżał uczestnikom Marszu Niepodległości, nazywając ich inicjatywę marszem „60 tysięcy nazistów”. Mężczyzna przyznaje, że nie wyobraża sobie takiego prezydenta. Również jego zdaniem należy odrzucić ostatnie „zaloty” polityków opozycji do wyborców Konfederacji.

 

Spot wpisuje się w dominującą w mediach społecznościowych narrację elektoratu o narodowych poglądach. Większość zgodnie podkreśla, że chociaż nie zgadzają się w pełni z Andrzejem Dudą, jego wybór jest dla nich oczywisty w kontekście rywalizacji z Rafałem Trzaskowskim. Internauci wypominając prezydentowi Warszawy wszystkie nieczyste zagrania pod ich adresem. To m. in. wspomniane wyszydzanie z uczestników Marszu Niepodległości oraz Życia i Rodziny. Kandydat Koalicji Obywatelskiej jest również znany ze wspierania radykalnie lewicowej antify i lobby LGBT.

 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Liderem większości sondaży jest Andrzeje Duda, jednak wszystkie pomiary wykazują bardzo niewielkie różnice.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze