25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Nie żyje znany polski aktor i reżyser [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety po raz kolejny media w Polsce obiegła wieść o śmierci znanego człowieka sztuki i kultury w naszym kraju. Niedawno informowaliśmy Państwa o nagłej śmierci polskiego aktora znanego głównie z udzielania dubbingu, o czym przeczytają państwo TUTAJ. Dziś natomiast przekazano, że w wieku 68 lat zmarł inny sławny w naszym kraju aktor, a zarazem reżyser.

 

Smutne doniesienia potwierdziła w rozmowie ze stacją Polsat News córka zmarłego aktora. Andrzej Strzelecki, o którym mowa występował nie tylko w filmach i popularnym serialu telewizyjnym, ale też na deskach teatru. Warto wspomnieć, że miał on uzyskany tytuł profesora sztuk teatralnych i przez lata pełnił funkcję rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

Andrzej Strzelecki wystąpił w takich produkcjach jak m.in.: „Przepraszam, czy tu biją?”, „W pustyni i w puszczy”, „Kuchnia polska”, „Przeprowadzki” czy też „Bitwa Warszawska 1920”, w której to odegrał rolę jednego z Ojców Niepodległości- Wincentego Witosa. Wielu znało go również ze znanego serialu „Klan” emitowanego na antenie TVP. Współtworzył również kabaret o nazwie „Kur”.

 

Kiedy w tym roku aktor poinformował, że zachorował na raka płuc i oskrzeli, rozpoczęła się zbiórka środków na umożliwienie mu leczenia za oceanem. W działania te zaangażowało się także Ministerstwo Zdrowia. Niestety jednak, jak dziś się dowiedzieliśmy, popularny aktor zmarł.

 

CZYTAJ TEŻ: Śmierć biskupa zakażonego koronawirusem [FOTO]

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; PolsatNews.pl ; Twitter/@pkgrabowski

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze