-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Niemieckie media ATAKUJĄ Polaków! Nie zgadniecie, CO znowu piszą…

Zobacz koniecznie

Polacy ciągle atakowani są na arenie międzynarodowej. Ich działania krytykuje wielu zagranicznych polityków, ale także i zagraniczne media. Tym razem niemieckie media znów postanowiły zaatakować Polskę. Jest odpowiedź ambasady!

Niemieckie media znów atakują Polskę. Tym razem niemiecki dziennik „Allgaeuer Zeitung” znów napisał o polskim obozie koncentracyjnym na swoich stronach internetowych. Napisano bowiem o jednym z więźniów, któremu w „polskim obozie koncentracyjnym »Auschwitz«” wytatuowano numer. Co ciekawe określenie „polski” zniknęło już ze stron.

Zareagowała już rzecznik ambasady.

Sformułowania takie jak „polskie obozy koncentracyjne”, czy „polskie obozy zagłady”, czy też „obozy koncentracyjne w Polsce” są nie tylko obraźliwe dla Polaków i polskich obywateli, którzy cierpieli i ginęli w tych obozach, ale również dla ich rodzin i całego polskiego społeczeństwa.

-powiedział rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś.

Ponadto ambasada wysłała również prośbę o sprostowanie.

To już nie pierwsza taka sytuacja, kiedy zagraniczne media atakują Polskę i Polaków. Jednak jak informuje ambasada zawsze będzie szybko reagować na próbę ataków na dobre imię Polski i Polaków za granicą.

 

Źródło: medianarodowe.com

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze