5.8 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

NIEPOKOJĄCE słowa Rosji! „Broń jądrowa USA w Polsce będzie wyrokiem…”

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo relacje polsko-rosyjskie od wielu lat nie są najlepsze. Tym razem Rosja znowu w niepokojących słowach wypowiedziała się na temat Polski. „Broń jądrowa Stanów Zjednoczonych w Polsce będzie wyrokiem…” – stwierdzili Rosjanie. 

Od wielu lat relacje polsko-rosyjskie nie są najlepsze. Polska znacznie bardziej „dogaduje” się ze Stanami Zjednoczonymi.

Ostatnio na temat broni jądrowej Stanów Zjednoczonych w Polsce postanowił wypowiedzieć się wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksandr Gruszko. Ocenił to w dosyć niepokojący sposób.

Stwierdził bowiem, że „decyzja o przeniesieniu do Polski amerykańskiej broni jądrowej z terytorium Niemiec „będzie wyrokiem” dla Aktu Stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku.”

Myślę, że to będzie po prostu wyrok dla tego dokumentu.

-dodał.

Zaznaczył, że tak naprawdę nikt z nikim nie porozumiewał się w tej sprawie. Według niego USA działają w taki sposób, że nie liczą się z nikim i niczyimi interesami.

Utworzenie bazy wyrzutni MK-41 w Polsce stworzy dla interesów Rosji bezpośrednie zagrożenie, tak jak jest to w przypadku obiektu tarczy antyrakietowej USA w Rumunii.

-stwierdził.

Jak się okazuje Stany Zjednoczone planują do 2022 roku ukończyć bazę obrony przeciwrakietowej na terenie Polski.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że taka baza powinna powstać w Polsce, czy raczej to zły pomysł i trzeba będzie jak najszybciej zaprzestać jej budowy?

 

Źródło: nczas.com

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze