15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

NIEPOKOJĄCE wieści! Amerykańscy żołnierze…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo relacje Stanów Zjednoczonych z Chinami nie są zbyt dobre. Raczej nie widać też, że kiedykolwiek się poprawią. Donald Trump już podjął nagłą decyzję. Jest to jednoznaczny sygnał dla Chin! Co na to Chińczycy? 

Relacje Stanów Zjednoczonych z Chinami od jakiegoś czasu są napięte. Nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miałoby się zmienić w tym kierunku. Okazuje się, że Stany Zjednoczone już podjęły decyzję o wysłaniu amerykańskich żołnierzy na Morze Południowochińskie.

Według mediów Waszyngton skorzysta z  dwóch lotniskowców USA Navy oraz okrętów USS Nimitz i USS Ronald Reagan.

Celem jest wysłanie jednoznacznego sygnału naszym partnerom i sojusznikom, że jesteśmy zaangażowani w zapewnienie regionowi bezpieczeństwa i stabilności.

-powiedział Kontradmirał George M. Wikoff w jednym z wywiadów dla  „The Wall Street Journal”.

Według niego USA chcą po prostu pokazać swoim sojusznikom, że są zainteresowani współpracą.

Przypomnimy, że jeszcze niedawno Chińczycy postanowili poćwiczyć na tym samym terenie. Spotkali się jednak z ostrą krytyką Stanów Zjednoczonych. Stwierdzono bowiem, że to Chiny podsycają wszelkie napięcia i robią wszystko by zdestabilizować region.

Na razie Chiny nie odpowiedziały na pomysł Stanów Zjednoczonych. Jednak według mediów Chiny mogą oskarżyć Stany Zjednoczone o dokładnie to samo.

Jednym słowem robi się niebezpiecznie.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Mamy się czego bać?

 

Źródło: o2.pl

Foto: archiwum

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze