21.8 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

OBOWIĄZEK noszenia maseczek?! Minister Zdrowia…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od kilku miesięcy Polska walczy z epidemią koronawirusa i mimo, iż zniesione zostały już niektóre obostrzenia zakażonych wciąż przybywa. Czy w Polsce przywrócony zostanie przymus noszenia maseczek? Minister Zdrowia…

Pod koniec maja oficjalnie zniesiono przymus noszenia maseczek. Brak tegoż przymusu spowodował, że ludzie coraz częściej zaczęli chodzić bez maseczek i pozwalali sobie na to nawet na zamkniętych przestrzeniach.

Zniesienie tego zakazu nie podoba się przede wszystkim właścicielom sklepów, a także sprzedawcom.

Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji – Renata Juszkiewicz wystąpiła do Ministra Zdrowia – Łukasza Szumowskiego o zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Wystąpiliśmy do ministra zdrowia z postulatem objęcia konsumentów z problemami zdrowotnymi obowiązkiem noszenia na terenie placówek handlowych przyłbic, które umożliwiają swobodniejsze oddychanie.

-powiedziała Renata Juszkiewicz.

Zmiana w rozporządzeniu stanowiłaby istotne narzędzie wywierania presji na konsumentach ignorujących nakaz, co jest niezwykle ważne w kontekście zbliżających się wakacji oraz wzmożonego przemieszczania się dużych grup ludzi. Jako branża nie dysponujemy podstawą prawną do egzekwowania nakazu. Brak odgórnej regulacji prawnej w tym zakresie sprawia, że nie możemy wyprosić ze sklepu klienta bez maski.

-dodała prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Ludzie, którzy wchodzą do sklepów bez maseczek, powinni być wypraszani za drzwi. W razie czego jest policja, która powinna reagować. Apeluję do sprzedawców, aby zapomnieli o doraźnych zyskach.

-zaznaczył wirusolog, profesor Włodzimierz Gut.

 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

 

Źródło: popularne.pl

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze