12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Ogromna afera! Wyrzucono z pracy 1/3 pilotów państwowej linii lotniczej za…

Zobacz koniecznie

Choć wielu ludzi mocno obawia się lotów samolotami, to tak naprawdę od kilkunastu lat badania wskazują, że jest to najbezpieczniejszy istniejący rodzaj transportu. Nawet koleje ustępują samolotom jeśli chodzi o odsetek śmierci w czasie podróży. Ogromny strach wynika oczywiście z mocno nagłaśnianych katastrof lotniczych, podczas których ginie zazwyczaj wielu ludzi. 

 

 

Powodem małej śmiertelności w czasie lotów jest ogromny rygor i niezwykle wymagające przepisy międzynarodowe, które regulują kwestie zezwolenia na poruszanie się w przestrzeni powietrznej przez poszczególne maszyny. Niestety w wielu biedniejszych krajach władze przymykają oko na stan techniczny samolotów czy lotnisk, ze względu na brak środków pozwalających na zapewnienie pasażerom jak najbardziej komfortowej i możliwie najbezpieczniejszej podróży. Większość katastrof lotniczych przydarza się właśnie w takich regionach jak Azja, Afryka, Ameryka Południowa, czy Europa Wschodnia.

 

Jak się jednak okazuje, w niektórych państwach to nie stan techniczny ogromnych maszyn jest największym problemem. Pakistan International Airlines (PIA) – czyli państwowa firma lotnicza Pakistanu, ogłosiła w ostatnich dniach ogromne zmiany kadrowe. W liście do pakistańskiego rządu podali oni informację, że aż 141 spośród 450 pilotów państwowych linii lotniczych zostało odsuniętych od wykonywania zawodu, z powodu „podejrzanych dokumentów” uprawniających ich do sterowania samolotem.

 

List ten był zwieńczeniem postępowania wszczętego po głośnej w ostatnim czasie katastrofie samolotu tych właśnie linii w Karaczi 22 maja tego roku. Zginęło wówczas 97 osób.

Jak mówi raport, wiele osób ” w Pakistanie otrzymuje licencję pilota nie mając jakichkolwiek umiejętności, gdyż testy wykonuje za nich inny, opłacony człowiek. Europejskie państwa już zareagowały na te doniesienia i nałożyły 6-miesięczny zakaz dla samolotów PIA na loty do Starego Kontynentu.

 

Źródło:

cnn.com

youtube.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze