Ostre słowa Ambasador USA wobec Antoniego Macierewicza

Ambasador USA Georgette Mosbacher w ostrych słowach skrytykowała wpis na Twitterze Antoniego Macierewicza.

 

Antoni Macierewicz jeszcze podczas trwania kampanii wyborczej zamieścił na swoim Twitterze dosadny wpis zaadresowany do wyborców Platformy Obywatelskiej. Można w nim było wyczytać: „Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo. Tym się różnimy”.

 

 

Kilka dni po opublikowaniu tego wpisu skomentować go postanowiła również za pomocą Twittera ambasador USA. „W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” – napisała Georgette Mosbacher.

 

 

Warto przypomnieć, że ambasador USA nie pierwszy raz staje w obronie TVN. Wcześniej do wymiany zdań w podobnym tonie doszło pomiędzy nią a Beatą Mazurek.

 

Foto: You Tube/ Radio Maryja (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze