Ostre spięcie między ambasador USA w Polsce a Beatą Mazurek. „To jest poniżej godności”

Georgette Mosbacher postanowiła w ostrych słowach skomentować wpis na Twitterze Beaty Mazurek odnoszący się do TVN oraz rezygnacji z udziału w debacie TVP Rafała Trzaskowskiego. Europoseł PiS nie pozostała jednak dłużna.

 

6 lipca w Końskich miała się odbyć debata prezydencka pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim. Prowadzona ona miała być przez telewizję publiczną. Jak się okazało w godzinach porannych sztab kandydata Koalicji Obywatelskiej poinformował, że Rafał Trzaskowski nie weźmie udziału w tym przedsięwzięciu i zaprosił zarazem do Leszna, gdzie zorganizowana ma zostać „Arena prezydencka”.

 

Decyzję tę postanowiła na swoim Twitterze skomentować europoseł PiS Beata Mazurek. „Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek.” – napisała Beata Mazurek.

 

 

Na tego Tweeta postanowiła w ostrych słowach odpowiedzieć Georgette Mosbacher. „Beata Mazurek – dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków.” – odpowiedziała ambasador USA w Polsce.

 

 

Beata Mazurek nie dała jednak za wygraną i napisała: „Pani Georgette Mosbacher nie wie Pani tego? A.Macierewicz pytany o twierdzenia raportu, że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL, Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp. WSI), byłego dyr. FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL. W raporcie napisano m.in., że wywiad wojskowy PRL „podejmował wysiłki powołania firmy telewizyjnej”. Celem powołania tego rodzaju firmy miało być ułatwienie plasowania agentury na Zachodzie.

Pozwany przez TVN wygrał”.

 

 

 

Źródło: Onet, Twitter

Foto: You Tube/ Telewizja Republika (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze