26.5 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Piłkarze Zenita zniszczyli Puchar Rosji. Nie wierzyli w to, co zrobili (WIDEO)

Zobacz koniecznie

Zenit Sankt Petersburg poza mistrzostwem Rosji zdobył również puchar tego kraju. W finałowym meczu pokonał FC Chimiki 1:0. Celebracja tego zwycięstwa okazała się niefortunna, gdyż piłkarze Zenita podczas fetowania zniszczyli zdobyte trofeum.

 

Zenit Sankt Petersburg w pełni zdominował w Rosji zakończony sezon. Pitercy ze znaczną przewagą zdobyli mistrzostwo kraju oraz wygrali finał Pucharu Rosji z FC Chimiki 1:0. Tym samym po raz piąty Zenitowcy mogli wznosić to trofeum do góry.

 

Jak się okazało sposób wznoszenia do góry Pucharu Rosji był wyjątkowo niefortunny. Podczas fetowania zwycięstwa kapitan Zenitu Branislav Ivanović postanowił unieść trofeum do góry. Zrobił to jednak tak nieporadnie, że z pucharu spadła ozdobna pokrywa. Gdy piłkarze zobaczyli, co się stało to część z nich złapała się za głowę, lecz po chwili wrócili do dalszego świętowania.

 

W związku z tym incydentem Zenit wydał krótkie oświadczenie, w którym przepraszają za to zdarzenie. „Jak pewnie słyszeliście, udało nam się upuścić i rozbić Puchar Rosji. Chcielibyśmy przeprosić”.

 

 

Warto zaznaczyć, iż nie jest to pierwsze takie zniszczenie trofeum w historii piłki nożnej. Podobna wpadka przytrafiła się Sergio Ramosowi w 2011 r. Wówczas Królewscy, aby fetować zdobycie Copa del Rey wynajęli autokar. Podczas przejazdu nim Hiszpan wznosił puchar do góry, który jednak po chwili mu wyślizgnął z rąk i wpadł pod koła pojazdu.

 

Foto: You Tube/ Zenit Football Club (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze