19.4 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

PILNE! Izraelski sąd zakazał palestyńskim więźniom ochrony przed koronawirusem!

Zobacz koniecznie

Izraelski Sąd Najwyższy wydał mocno kontrowersyjny wyrok, który ma zastosowanie wobec palestyńskich obywateli odsiadujących wyroki w izraelskich więzieniach.

 

 

Sprawa jest o tyle niejednoznaczna, że wyrok odnosi się do więzienia Gilboa, w którym osadzonych jest około pół tysiąca Palestyńczyków, którzy nie są zwykłymi więźniami, lecz więźniami powiązanymi z kwestiami obronności i bezpieczeństwa. Można więc rozumieć, że stanowią oni zagrożenie dla funkcjonowania Izraela.

 

Sąd Najwyższy poparł władze izraelskie, które wnioskowały o to by palestyńskich osadzonych nie obejmować ochroną i zasadami bezpieczeństwa, związanymi z zachowywaniem bezpiecznej odległości, która pozwala zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.

 

Sędziowie orzekli, iż Palestyńczycy mają być traktowani tak samo jak członkowie jednej rodziny, bądź osoby mieszkające w jednym domu, którzy to nie muszą zachowywać żadnych odległości i izolować się od reszty.

 

Pomimo wielu protestów społeczności palestyńskiej, która boi się umyślnego wprowadzenia wirusa do więzienia, w wyniku czego część osadzonych mogłaby umrzeć, strona izraelska zdaje się lekceważyć takie zagrożenie dla Palestyńczyków.

 

 

Uważacie, że tak powinno to wyglądać? Czy być może jesteście skłonni uwierzyć w złe zamiary Żydów? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Źródła:

https://www.middleeasteye.net

pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze