PILNE! Izraelski sąd zakazał palestyńskim więźniom ochrony przed koronawirusem!

Izraelski Sąd Najwyższy wydał mocno kontrowersyjny wyrok, który ma zastosowanie wobec palestyńskich obywateli odsiadujących wyroki w izraelskich więzieniach.

 

 

Sprawa jest o tyle niejednoznaczna, że wyrok odnosi się do więzienia Gilboa, w którym osadzonych jest około pół tysiąca Palestyńczyków, którzy nie są zwykłymi więźniami, lecz więźniami powiązanymi z kwestiami obronności i bezpieczeństwa. Można więc rozumieć, że stanowią oni zagrożenie dla funkcjonowania Izraela.

 

Sąd Najwyższy poparł władze izraelskie, które wnioskowały o to by palestyńskich osadzonych nie obejmować ochroną i zasadami bezpieczeństwa, związanymi z zachowywaniem bezpiecznej odległości, która pozwala zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem COVID-19.

 

Sędziowie orzekli, iż Palestyńczycy mają być traktowani tak samo jak członkowie jednej rodziny, bądź osoby mieszkające w jednym domu, którzy to nie muszą zachowywać żadnych odległości i izolować się od reszty.

 

Pomimo wielu protestów społeczności palestyńskiej, która boi się umyślnego wprowadzenia wirusa do więzienia, w wyniku czego część osadzonych mogłaby umrzeć, strona izraelska zdaje się lekceważyć takie zagrożenie dla Palestyńczyków.

 

 

Uważacie, że tak powinno to wyglądać? Czy być może jesteście skłonni uwierzyć w złe zamiary Żydów? Dajcie znać w komentarzach.

 

 

Źródła:

https://www.middleeasteye.net

pixabay.com

Komentarze

Komentarze