4.7 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

PILNE! Powstała nowa partia polityczna! Nie zgadniesz KTO ją tworzy…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od wielu lat w Polsce powstaje wiele różnych partii czy ugrupowań politycznych. Tym razem poinformowano o powstaniu nowej partii, którą będzie tworzyć wiele znanych wcześniej organizacji. Zobacz, o jaką partię chodzi!

Na początku lipca w Gdańsku doszło do powstania nowej partii politycznej o nazwie „Antypartia”. Tworzą ją znane już wcześniej organizacje takie jak np. Bezpartyjni Samorządowcy, Kongres Nowej Prawicy, Demokracja Bezpośrednia, PAFERE , a także Wolni i Solidarni.

Znamy już także program tejże partii. Jednym z najważniejszych celów będzie rozszerzenie demokracji bezpośredniej. W tym prawa do indywidualnego kandydowania do Sejmu i realnego wpływu na wybór posła.

Wprowadzenie możliwości organizacji przez obywateli bezprogowego, wiążącego referendum zarówno ogólnopolskiego jak i lokalnego, prawa do weta obywatelskiego (…) oraz inicjatywy obywatelskiej, tj. możliwości zmiany Konstytucji w drodze referendum.

-to kolejny punkt partii.

Zlikwidujemy dotacje i subwencje państwowe dla partii politycznych. Uzyskane w wyniku tych oszczędności środki umożliwią znaczące obniżenie podatków. Zniesiemy podatek PIT i CIT i wprowadzimy podatek przychodowy, płacony powszechnie również przez korporacje zagraniczne.

-możemy również przeczytać.

Chcą także stworzyć równe, powszechne i bezpośrednie wybory sędziów Sądu Najwyższego oraz prezesów sądów pozostałych szczebli , gdzie kandydować będą mogli wszyscy czynni sędziowie.

To oczywiście nie wszystkie punkty programowe partii. Wybraliśmy jednak te najważniejsze.

Co sądzicie na temat takiej partii? Myślicie, że jest w stanie utrzymać się na dłużej?

 

Źródło: nczas.com

Foto: archiuwm

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze