8.8 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

PKW podała frekwencję z 99,39% obwodów głosowania

Zobacz koniecznie

Państwowa Komisja Wyborcza niedługo po 6 rano podała frekwencje dla drugiej tury wyborów prezydenckich na podstawie 99,39% obwodów głosowania.

 

Exit Poll podający pierwsze sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich frekwencję określał na 68,9%. Według Late Poll natomiast, który swoje rezultaty opublikował pod 2 w nocy czasu polskiego frekwencja wyniosła 67,9%. Po 6 rano oficjalną frekwencję z 99,39% obwodów do głosowania podała Państwowa Komisja Wyborcza. Według jej wyników do urn poszło 67,17% Polek i Polaków uprawnionych do głosowania.

 

Porównana została również frekwencja z miast i wsi. Jak się okazało to w większych aglomeracjach rodacy chętniej szli do głosowania, gdyż przy urnie pojawiło się 68,3% mieszkańców miast oraz 66,22% żyjących na wsi. W zagranicznych obwodach głosowania frekwencja wyniosła natomiast 50,73%.

 

Państwowa Komisja Wyborcza publikując te wyniki frekwencyjne zaznaczyła od razu, że kolejna konferencja prasowa z jej udziałem odbędzie się o 8 rano. Najprawdopodobniej wówczas Polacy poznają zdecydowaną większość oficjalnych wyników.

 

Warto przypomnieć, że jak wynika z sondażu Late Poll, który opublikowano w nocy Andrzej Duda przekonał do siebie 51% wyborców natomiast Rafał Trzaskowski 49%.

 

Źródło: wPolityce.pl

Foto: You Tube/ Państwowa Komisja Wyborcza (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze