POWRÓT do obostrzeń! Druga fala….

Od kilku miesięcy zarówno Polska, Europa jak i cały świat walczą z koronawirusem. Liczba zakażeń wciąż rośnie. Eksperci informują także, że już niedługo możemy spodziewać się kolejnej fali pandemii. Czy wszystkie restrykcje wrócą?

Liczba zakażeń koronawirusem na całym świecie wciąż rośnie. Największy problem z groźnym wirusem mają aktualnie Stany Zjednoczone, gdzie chorych przybywa po kilkadziesiąt tysięcy w ciągu doby. Sam prezydent USA – Donald Trump zaczął ubierać maseczkę.

Teraz eksperci coraz częściej mówią na temat drugiej fali pandemii, która ma mieć miejsce w zimę i ma być jeszcze silniejsza niż ta aktualna.

Spora część krajów zdecydowała się, więc powrócić do obostrzeń. Jednym z takich krajów jest Izrael. Podobno pierwsze z restrykcji mają dotyczyć weekendów. Izrael szykuje się także do zamknięcia  takich miejsc jak: sklepy, lokale rozrywkowe, galerie handlowe, baseny, muzea czy ogrody zoologiczne.

Również we Francji od sierpnia ma zostać wprowadzony nakaz zakrywania ust i nosa.

Z kolei Niemcy twierdzą, że druga fala epidemii raczej ich nie dotknie i są na dobrej drodze, aby jej uniknąć.

Także w dalekiej Australii władze boją się przyrostu zakażeń i są zaniepokojone drugą falą epidemii – pomimo, iż wcześniej nie mieli aż tak dużej liczby zachorowań.

Co w takim razie z Polską?

Minister Łukasz Szumowski stwierdził, że zgadza się z wytycznymi WHO, z których wynika, że druga fala epidemii zbiegnie się z sezonem grypowym. Zaznaczył, jednak, że Polska jest dobrze przygotowana na kolejną falę.

 

Źródło: popularne.pl

Foto: archiwum

 

Komentarze

Komentarze