19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

POWTÓRKA wyborów prezydenckich 2020? TEGO…

Zobacz koniecznie

Niedawno Polacy mogli wybrać swojego prezydenta na kolejną kadencję. Podczas wyborów okazało się bowiem, że za dwa tygodnie odbędzie się druga tura, w której wzięli udział Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda. Drugą turę wygrał Andrzej Duda z poparciem 51%. Czy będzie powtórka wyborów prezydenckich? Tego chcą…

Ostatnio w drugiej turze Polacy mogli wybrać swojego prezydenta. Pomimo rekordowej frekwencji wynoszącej prawie 70% wybory wygrał Andrzej Duda. Jak widać jednak wybór Polaków nie spodobał się Platformie Obywatelskiej, która już teraz żąda powtórki wyborów.

W sprawie wypowiedział się Borys Budka lider PO.

Będziemy pokazywać szereg czynników, które wskazują, że te wybory były nieuczciwe. To trzeba jasno powiedzieć. Akt głosowania może być dobrze przeprowadzony, ale cala otoczka, zaangażowanie finansów publicznych, zaangażowanie mediów tzw. publicznych, to sprawiało, że walka była nieuczciwa.

-powiedział Budka.

Żądamy stwierdzenia nieważności tych wyborów z uwagi na szereg czynników. Protest wyborczy jest składany właśnie dlatego, by Sąd Najwyższy stwierdził – to jest domena Sądu Najwyższego – czy to, co zrobiono, miało wpływ czy nie. Naszym zdaniem miało.
Ja to powiem prezydentowi prosto w oczy: pan został prezydentem na skutek nieuczciwej gry wyborczej. Pana obóz robił wszystko, żeby te wybory skręcić.

-dodał.

Borys Budka zaznaczył jednak, iż nie ma pewności czy Sąd wyda takie orzeczenie, a szanse na to są raczej marne.

Co sądzicie na ten temat? Chcielibyście powtórki wyborów?

 

Źródło: popularne.pl

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze