20.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Prezydent Duda bardzo stanowczo na temat szczepionek! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach jednym z najważniejszych tematów kampanii prezydenckiej stała się kwestia szczepionek, a konkretnie szczepień na COVID-19, powszechnie nazywanego koronawirusem. Podczas debaty TVP Prezydent stwierdził, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe. 

 

Politycy i dziennikarze opozycyjni wykorzystali wypowiedź ubiegającego się o reelekcję polityka, do sformułowania ataków na jego osobę, twierdząc że podczas debaty TVP w Końskich zakwestionował on całkowicie sens wszystkich szczepień, uznając że powinny być one dobrowolne. Prezydent i jego otoczenie szybko sprostowali, że słowa te nie odnosiły się jednak do wszystkich szczepień, a jedynie do tych na grypę i w przyszłości także na koronawirusa.

 

Duda uważa bowiem iż jeżeli nie ma potrzeby aby wszyscy obowiązkowo byli szczepieni na grypę, która każdego roku doprowadza do wielu śmierci, to podobnie należy uczynić z potencjalnymi szczepieniami na COVID-19, nad którymi pracują naukowcy z całego świata, a Polacy mają na tej płaszczyźnie współpracować z Amerykanami.

 

Zarzuty wobec Dudy podniósł jeden z uczestników spotkania z Prezydentem. Zarzucił on Dudzie iż jego słowa były nieodpowiedzialne i skandaliczne. Oto jak wyglądała odpowiedź:

 

https://www.facebook.com/100053133522677/posts/110086350772482/

 

 

Źródła:

fb.pl

pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze