21.2 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Prezydent zakażony koronawirusem! To efekt zlekceważenia zasad?

Zobacz koniecznie

W okresie trwania przez ostatnie miesiące pandemii słynnego już koronawirusa, która swój początek miała mieć w chińskim Wuhan, niejednokrotnie potwierdziło się już, że przed COVID-19 nie uchronić mogą się również osoby ze świata show-biznesu, sportu czy polityki. Teraz kolejna sytuacja oraz następna zakażona osoba to znów dowód na taki stan rzeczy. Koronawirus zaatakował bowiem znanego polityka, który wcześniej zdawał się nie podchodzić zbyt poważnie do kwestii zagrożenia jakie stanowi rozprzestrzenianie się między ludźmi wirusa SARS-CoV-2.

 

Choć gospodarka w wielu miejscach na świecie jest odmrażana, a ludzie starają się na nowo funkcjonować normalnie w społeczeństwie, to jednak walka z pandemią nie zakończyła się, a do takich krajów jak Korea Południowa czy Izrael dotarła już druga fala epidemii.

 

Wciąż bardo ciężka pod względem liczb sytuacja ma być na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii. W obydwu tych krajach jednak, tak jak i w innych częściach globu, pojawiało się sporo kontrowersji wokół zasadności wprowadzania poszczególnych obostrzeń w ramach powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

Co ciekawe, to właśnie prezydent Brazylii Jair Bolsonaro jest kolejną znaną osobą, o której w ostatnich godzinach media piszą jako o osobie zarażonej koronawirusem. Sam zainteresowany potwierdził te doniesienia. Uwagę dziennikarzy przykuwa w tej sytuacji fakt, że polityk wcześniej wypowiadał się w sposób lekceważący na temat koronawirusa i określał chorobę przez niego wywoływaną jako „drobna grypa”.

 

To iż po czwartym przeprowadzonym w jego przypadku teście potwierdzona została obecność koronawirusa, Jair Bolsonaro powiedział we wtorkowym wystąpieniu. 65-letni prezydent stwierdził jednak przy okazji, że nie jest to powód do strachu, a życie toczy się dalej.

 

Bolsonaro ogłosił też, że w ramach leczenia zdecydował się przyjmować hydroksychlorochinę. Choć badania prowadzone przez naukowców oficjalnie nie potwierdziły jej skuteczności, to jednak stosowanie tego leku na malarię w przypadku zachorowania na COVID-19, zalecał jakiś czas temu prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

 

 

Źródło: Onet.pl ; o2.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze