14.8 C
Warszawa
czwartek, 21 września, 2023

Przejmująca pieśń o ludobójstwie na Wołyniu. „Jeszcze modłów nie skończyli, nagle drzwi się otworzyły…” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

11 lipca to szczególna data, a zarazem smutna i tragiczna data dla narodu polskiego. Jest to bowiem rocznica kulminacji mordów dokonywanych na Polakach przez tzw. Ukraińską Powstańczą Armię wspieraną przez spore grono ukraińskich cywilów na Kresach Wschodnich. W takim dniu, warto się chociaż na chwilę zatrzymać i oddać modlitwie oraz refleksji.

 

Choć w ostatnich latach więcej mówi się o dramacie jakiego doświadczali przedstawiciele eksterminowanej ludności polskiej i bardziej dba się o ich godne upamiętnianie, to jednak nadal pojawia się wiele utrudnień w kontekście chociażby godnego pochówku dla zamordowanych polskich mężczyzn, starców, kobiet oraz dzieci.

 

Przy okazji tej tak ważnej i tragicznej daty, warto posłuchać pewnej wyjątkowej pieśni, którą odsłuchać można na kanale Kresowianin na platformie YouTube. Jak czytamy w opisie, „Msze niedokończone” to utwór, który powstał pod koniec 2017 roku. Grzegorz Podwójny, będący wnukiem Kresowian, postanowił bowiem skomponować muzykę w oparciu o tekst wiersza Antoniego Dąbrowskiego.

 

Jak czytamy pod filmem, fragment nagrania z uroczystej Mszy Świętej w Dębnie został udostępniony przez kanał Kresowianin, dzięki uprzejmości pana Wiesława Romanowskiego.

 

 

Źródło: YouTube/Kresowianin

Fot.: YouTube/Kresowianin (zrzut ekranu) ; Pikrepo.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze