26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Ranking zaufania do polityków. Jest nowy lider

Zobacz koniecznie

Prawdopodobnie dzięki kampanii prezydenckiej, kandydaci na urząd głowy państwa stali się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju. O wzroście ich notowań wśród społeczeństwa świadczy najnowszy ranking zaufania. Andrej duda po kilku miesiącach ponownie został liderem. Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak notują swoje rekordowe wyniki.

Badanie zaufania do osób publicznych przeprowadził IBRiS dla Onetu. Wynika z niego, że Andrzejowi Dudzie ufa 50 proc. badanych, co świadczy o wzroście o 8,7 pkt proc. w porównaniu z badaniem z początku czerwca. Prezydent nie tylko wygrał zestawienie pierwszy raz od marca, ale również odnotował swój drugi najlepszy wynik w historii tych notowań.

Za Andrzejem Dudą znalazł się Mateusz Morawiecki, któremu ufa 47,1 proc. ankietowanych (wzrost o 0,3 pkt proc.). To rekordowy wynik premiera, który jeszcze w czerwcu był liderem rankingu. Teraz szef rządu wyprzedza trzeciego w zestawieniu Rafała Trzaskowskiego, który cieszy się zaufaniem rzędu 43,6 proc. (wzrost o 6,4 pkt proc.). Warto podkreślić, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zadebiutował w tym rankingu raptem miesiąc temu.

Za Szymonem Hołownią, który z wynikiem 43 proc. (+ 9,2 pkt proc.) zajął czwarte miejsce uplasował się Łukasz Szumowski. Minister zdrowia od 51,1 proc. zaufania w kwietniu nieustannie traci i spada na dalsze miejsca. W lipcu zdobył 38,3 proc. pozytywnych ocen (-4,1 pkt proc.).

W drugiej dziesiątce na szczególną uwagę zasługuje znaczny wzrost zaufania do Krzysztofa Bosaka. Kandydat Konfederacji w lipcu może cieszyć się pozytywnymi wskazaniami 25,4 proc. badanych i największym wzrostem wśród wszystkich osób w zestawieniu (+12,2 pkt proc.). Dzięki temu wyprzedził m.in. lidera partii Razem Adriana Zandberga czy marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Źródło: onet.pl, wprost.pl
Fot.: PzM.net

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze