17.7 C
Warszawa
wtorek, 26 września, 2023

SKANDAL! Bank wycofuje niewygodny dla Lewicy raport! [FOTO]

Zobacz koniecznie

W ostatnich tygodniach sporo zamieszania w polskiej polityce zrobił raport Banku ING, w którym oceniane były postulaty poszczególnych kandydatów na prezydenta w I turze wyborów. 

 

Bank ING zapewniał iż dokonał fachowej i obiektywnej oceny wpływu poszczególnych programów wyborczych na równowagę budżetową Polski. Jednocześnie podkreślano także iż raport ten jest stworzony z bardzo konkretnej perspektywy – perspektywy przedsiębiorców polskich oraz ich przewidywanej sytuacji w najbliższych miesiącach po wybraniu danego kandydata na fotel prezydencki.

 

Nie brano więc pod uwagę postulatów społecznych czy jakichkolwiek innych, a kandydaci zapowiadający duże inwestycje naturalnie słabo wypadali w rankingu z powodu dużych wydatków i w ten sposób doprowadzenia do braku równowagi budżetowej.

 

Pierwsze miejsce w owym raporcie zajął niespodziewanie dla wielu środowisk Krzysztof Bosak, który jako jedyny został wskazany jako kandydat z bardzo pozytywnym wpływem na zachowanie równowagi budżetowej. Wiele osób z Lewicy zarzuciło ING skrajny brak obiektywizmu i promowanie kandydata, który w ich oczach jest „nazistą” promującym rasizm, ksenofobię czy nierówne traktowanie ludzi ze względu na płeć.

 

Mimo, że Bank ING nie uległ presji społecznej w pierwszych kilkunastu dniach po opublikowaniu raportu, to dziś okazuje się że został on usunięty ze względu na „nieuzasadnione interpretacje niezgodne z intencją autorów”. Przypomniano także iż owe oceny poszczególnych kandydatów nie były formą poparcia dla któregokolwiek z nich i oskarżenia tego typu wobec Banku ING są niezgodne z prawdą. Pomimo tego raport znikł i nie znajduje się już na stronie firmy. Wypowiedź banku poniżej:

 

 

Źródło:

fb.com

wikimedia.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze