6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Skandal wokół producenta telefonów! W tle przestępstwa kryminalne i tortury [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie ma miejsce mocne uderzenie służb na terenie naszego kontynentu w przestępczość zorganizowaną. Do akcji policji i licznych zatrzymań doszło na terenie takich państw jak Wielka Brytania, Holandia czy Szwecja, jednakże sprawa jest rozwojowa i możliwe, że odbije się też na strukturach polskich grup przestępczych.

 

Wielkie operacje policji dokonywane są w ostatnich dniach na terenie różnych europejskich państw po tym, jak przedstawicielom służb udało się złamać zabezpieczenia komunikatora szyfrującego przekazywane wiadomości. Działająca legalnie firma EnroChat produkowała telefony, którymi członkowie gangów mogli kontaktować się w sposób stosunkowo bezpieczny z ich punktu widzenia. Sprzęt ten pozbawiony był GPS-u, mikrofonów i kamerek. Zainstalowany w nim był komunikator do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości. Istniała również możliwość uruchomienia na takowym modelu bota imitującego popularny system Android.

 

Przy użyciu komunikatora EuroChat, przestępcy uzgadniać mieli nielegalne biznesy, realizowane również na skalę międzynarodową, a także umawiać dokonywanie poważnych przestępstw kryminalnych (np. porwań i zabójstw).

 

Dzięki infiltracji firmy i oferowanym przez nią systemów, służby mogą obecnie prowadzić wiele operacji wymierzonych w funkcjonującą na terenie Europy przestępczość zorganizowana. To z czym obecnie mamy do czynienia, agencja AFP określiła niedawno jako „prawdziwe trzęsienie ziemi dla świata przestępczości zorganizowanej”.

 

W samej Wielkiej Brytanii po zdobyciu treści rozmów odbywanych za pośrednictwem komunikatora, przeprowadzone akcje w wyniku, których schwytano ponad 700 podejrzanych. Zdaniem dziennikarzy jest to historyczna operacja służb na wyspach brytyjskich.

 

Wiele uwagi media poświęcają w ostatnich godzinach również akcji pod Rotterdamem, która również doszło do skutku na podstawie przejętych treści rozmów. Odkryto tam bowiem kontenery przerobione na sale tortur. Miejsce to zostało zlokalizowane już w kwietniu i obserwowane przez funkcjonariuszy.

 

ZOBACZ TEŻ: Słynna mafia współpracuje z Państwem Islamskim? Wielka akcja służb [WIDEO]

 

Jak podają przedstawiciele służb, wydarzenia te to tylko początek tego jak rozbijane będą w najbliższym czasie struktury przestępcze w Europie na podstawie rozmów odbywanych przy użyciu EunroChatu.

 

W internecie udostępnione zostało m.in. nagranie z opisanej akcji policji w Wouwse Plantage pod Rotterdamem, gdzie przetrzymywani i torturowani miały być ofiary gangsterów w siedmiu kontenerach. Poza krzesłami dentystycznymi, kajdankami i narzędziami do torturowania, holenderska policja zabezpieczyła również dostawcze vany, dwa samochody BMW, a także broń (m.in. chińską wersję AK-47). W tej sprawie zatrzymano jak na razie co najmniej sześciu ludzi.

 

 

 

Źródło: AFP ; BBC ;  Niebezpiecznik.pl ; AntyWeb.pl ; Rmf24.pl ; YouTube/Politie Landelijke Enheid

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze