Słowa Andrzeja Dudy na temat szczepień wywołały burzę

Prezydent Polski podczas swojego wystąpienia w Końskich odniósł się między innymi do tematu koronawirusa oraz szczepień. Jego wypowiedź wywołała kontrowersje.

 

Na 6 lipca w Końskich TVP zaplanowało pomiędzy kandydatami debatę prezydencką. Jak się okazało nie doszła ona w zasadzie do skutku, gdyż stawił się na niej tylko Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski zorganizował wraz ze stacją TVN swoją „debatę” w Lesznie. Wobec tego kandydaci na prezydenta Polski wzięli udział w swego rodzaju spotkaniach telewizyjnych.

 

Podczas tego organizowanego w Końskich Andrzej Duda zabrał głos w sprawie szczepień oraz koronawirusa. Okazało się, że nie jest on przekonany do obowiązku szczepień. „Natomiast jeśli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie – ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe”.

 

„Proszę bardzo – kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce – to jest jego osobista decyzja” – dodał Prezydent Polski.

 

Jego wypowiedź wywołała w pewnych kręgach spore oburzenie. Największe oczywiście po opozycyjnej stronie. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki stwierdził w rozmowie z Onetem: „Wypowiedź Andrzeja Dudy, że „nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych” to skrajna nieodpowiedzialność. Poza tym takie stawianie sprawy jest niezgodne z prawem, w Polsce mamy przecież listę obowiązkowych szczepień”.

 

Andrzej Duda wobec krytyki ze strony niektórych osób postanowił się ustosunkować do swojej wypowiedzi na Twitterze. Napisał wobec tego: „STOP MNIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa”.

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Andrzej Duda (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze