17.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Śmierć biskupa zakażonego koronawirusem [FOTO]

Zobacz koniecznie

Jak potwierdzają doniesienia medialne dotyczące tego co dzieje się w naszym kraju i na świecie potwierdzają, że walka z pandemią koronawirusa trwa nadal i nie można zbyt szybko ogłaszać sukcesu w tej kwestii. Co jakiś czas bowiem słyszymy o nowych ogniskach epidemii i kolejnych setkach zachorowań. Warto zwrócić też uwagę na fakt, że takie kraje jak Korea Południowa czy Izrael musiały powrócić do niektórych obostrzeń, ponieważ stwierdzono tam już nadejście drugiej fali epidemii. Niestety nadal też słyszymy o kolejnych zgonach osób chorujących na COVID-19. Choroba nie omija również znanych i ważnych osób.

 

W ostatnich mediach media poinformowały, że doszło do pierwszego przypadku śmierci biskupa zarażonego słynnym już wirusem SARS-CoV-2. Mowa tu o bp Eugenio Scarpellinim pochodzącym z północnej części Włoch, czyli regionu szczególnie dotkniętego przez rozprzestrzenianie się koronawirusa. Biskup zmarł jednak w Boliwii, gdzie od 2013 roku stał na czele diecezji El Alto znajdującej się w zachodniej części kraju. Swoje obowiązki duchownego pełnił już jednak w tym państwie od końca lat 80-tych. Jego śmierć nastąpić miała w dniu 15 lipca.

 

Bp Eugenio Scarpellini miał 66 lat. Kilka tygodni temu stwierdzono u niego COVID-19 i umieszczono w szpitalu Najświętszego Serca w La Paz. W pewnym momencie wydawało się, że hierarcha kościelny ma najtrudniejszy okres za sobą i czuje się już lepiej, jednak 15 lipca jego stan się gwałtowanie pogorszył i wkrótce biskup odszedł do wieczności. Wcześniej, w trakcie hospitalizacji przeszedł on też dwa zawały serca i miał choroby współistniejące (głównie problemy z krążeniem), jednak warto wspomnieć, że jeszcze 13 lipca wygłosił on kazanie. Prosił w nim wiernych, żeby „słuchali i rozważali w milczeniu serca słowa Pana, byli Mu wiernymi na drodze nawrócenia oraz mocnymi w chwilach przeciwności, przynosząc w ten sposób obfite owoce bycia uczniami Jezusa w dzisiejszym świecie i budowniczymi królestwa Ojca„.

 

Pod koniec 2017 roku, bp Eugenio Scarpellini wypowiedział się krytycznie o ówczesnym prezydencie Boliwii, kiedy ten składał wizytę w Watykanie, a w tym samym okresie boliwijskie władze poszerzały dostęp do aborcji.

 

W naszym kraju zatwierdza się przepisy, które w praktyce torują drogę do nieograniczonej możliwości aborcji. Cóż za ironia! Co za obłuda, że dzieje się to w dniu, w którym prezydent Boliwii spotyka się z Franciszkiem!

– Mówił wówczas biskup.

 

 

Źródło: Ekai.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze