29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Sprawca porwania autobusu autorem książki! Wiadomo o czym w niej pisał… [FOTO]

Zobacz koniecznie

Media u naszych wschodnich sąsiadów żyją dziś wstrząsającymi doniesieniami z Łucka na zachodzie Ukrainy. Porwany został tam autobus rejsowy, w którym przebywać może nawet 20 ludzi wziętych za zakładników. Służby prowadzą trwające już kilka godzin negocjacje ze sprawcą zajścia. Odizolowano również centrum miasta, aby nie zbliżali się tam postronne osoby i nie narażali na niebezpieczeństwo. Ewakuowane zostały także pobliskie budynki, gdyż napastnik grozi zdetonowaniem materiałów wybuchowych.

 

Mężczyzna ma być uzbrojony w broń automatyczną oraz granaty. To on sam skontaktował się z policją żądając, aby władze oligarchowie, przedstawiciele władz kościelnych oraz przedstawiciele władz państwowych, a w tym również prezydent przyznali się publicznie do tego, że są terrorystami. O tym czego się domaga miał mówić również kontaktując się z bliskimi przetrzymywanych w autobusie zakładników. Według relacji świadków z autobusu, w którym widać dziury w oknach, mają być słyszane krzyki i płacz, a także strzały, co dało się też usłyszeć na nagraniu udostępnionym w sieci. Materiały te udostępniliśmy również w treści naszego poprzedniego artykułu.

ZOBACZ NAGRANIA

 

Maksim Krywosz, który porwał autobus napisał książkę pod pseudonimem „Maksym Plohoj”, co oznacza „Zły Maksym”. Ukraiński portal Glavcom.ua przybliżył o czym pisał na kartach swej książki zatytułowanej „Filozofia Przestępcy”. Opowiadał w niej o pozbawieniu wolności i swoich poglądach.

 

Z treści tej książki wynika, że został on zatrzymany z bronią, kiedy uczęszczał jeszcze do szkoły, jednak uniknął poważniejszych konsekwencji prawnych ze względu na koneksje swojego ojca. Maksim Krywosz miał również przebywać kilka miesięcy w seminarium, jednak z czasem nabrał negatywnego nastawienia do instytucji kościelnych. Finalnie został on przestępcą. Pisać miał również, że jedyne czego nie może zrobić to przestać być przestępcą.

 

Mogę, bo jestem sam. Nie boję się. Przestępca – to głębia i nie może nie być nim ten, kto ją ma. Twarz Boga – w lustrze…

– Takie słowa również miały znaleźć się w jednym z fragmentów książki „Filozofia Przestępcy”.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Glavcom.ua ; TVP Info

Fot.: Twitter/@Liveuamap

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze