0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

SZOK! Georgette Mosbacher: „To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków”

Zobacz koniecznie

Relacje polsko-amerykańskie od bardzo dawna są ważnym elementem w kwestii bezpieczeństwa naszego państwa. Od czasu wejścia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO w 1999 roku relacje te, między obydwoma krajami bardzo się zacieśniły. Polskie kontyngenty wojskowe wspierały naszego sojusznika w wielu krajach na całym świecie. W ramach sojuszu Wojsko Polskie brało udział w misjach m.in. w Afryce, na Bałkanach czy Bliskim Wschodzie. Jednak cały czas mieliśmy to uczucie, że mocarstwo zza oceanu traktuje nas jako „młodszego brata”. A my nie jesteśmy zdolni do samostanowienia. W ciągu ostatniego czasu mogła się o tym przekonać jedna z polski europosłanek, reprezentująca nasze interesy w Parlamencie Europejskim.

 

 

Do dość emocjonującej wymiany zdań doszło dziś między europosłanką Beatą Mazurek, a ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Wczoraj europosłanka Mazurek zamieściła na swoim twitterze wpis o decyzji Rafała Trzaskowskiego, który odmówił debaty publicznej na antenie TVP.

 

 

Europosłanka Beata Mazurek nie zostawiła na kandydacie KO suchej nitki:

 

Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości[…].

 

 

 

 

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mosbacher nie przyglądając się biernie odpisała polskiej polityk, że ta kłamie, a w obecnej sytuacji taka postawa nie przystoi osobie, która reprezentuje Polaków:

 

 

 

Odpowiedź polskiej polityk była wręcz natychmiastowa:

 

 

 

Eroposłanka stanowczo broni swoich słów i powołując się na Antoniego Macierewicza napisała, że stacja telewizyjna TVN powstała na polecenie dawnych służb PRL.

 

 

 

Do całej dyskusji dołączyła się Kancelaria Sejmu:

 

Skandal dyplomatyczny, bo pisze prawdę? Polityk własnego kraju musi kulić uszy, bo ambasador innego państwa warknął?

-czytamy na twitterze.

 

Źródło: dorzeczy.pl ; oko.press ; wiadomości.onet.pl ; Beata Mazurek/Twitter ; Georgette Mosbacher/Twitter ; Kancelaria Sejmu/Twitter

Fot.: flickr.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze