Szokująca okładka „Faktu”. W sieci zawrzało

Piątkowy „Fakt” opisał historię ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę osoby, która została skazana i odbyła karę za przestępstwo pedofilii. Prezydent zastosował prawo łaski w marcu br.  Burzę wywołała skandaliczna okładka, gdzie przedstawiono duże zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy i precyzyjny opis molestowania seksualnego nieletniej.

 

 

Na piątkowej okładce „Faktu” znalazło się zdjęcie Andrzeja Dudy. Na nim widniał duży napis: „Trzymał córkę, bił po twarzy i wkładał rękę w jej krocze”. Hasło bezpośrednio odnosiło się do ułaskawienia, jakie urzędujący prezydent podpisał ws. człowieka skazanego za molestowanie swojej córki. „Panie Prezydencie, jak pan mógł ułaskawić kogoś takiego” – brzmi napis na okładce.

Andrzej Duda odniósł się do sprawy podczas jednego ze swoich wieców.

„Ten oszczerczy atak to podłość. Najgorszego rodzaju brudna kampania. Czy ten koncern Axel Springer chce wpłynąć na wybory prezydenckie w Polsce? Niemcy chcą nam wybierać prezydenta? To jest podłość” – grzmiał w Bolesławcu prezydent.

Teorię o ingerowaniu Niemców w wybory prezydenckie w Polsce poparło wielu polityków PiS. Wśród nich znaleźli się m.in. minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Z prenumeraty „Faktu” po piątkowym wydaniu rezygnują ministerstwa czy Polskie Radio.

Redakcja „Faktu” podkreśliła, że przedstawiła informacje z akt procesu, a określenie mężczyzny jako pedofila jest uzasadnione wyrokiem sądowym. Zapewnia, że nie atakuje prezydenta Andrzeja Dudy.

„„Fakt” przedstawia fakty i zadaje panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie podstawowe pytanie: jak pan mógł wyciągnąć pomocną dłoń do człowieka, który molestował seksualnie własne dziecko” – stwierdziła redakcja.

Źródło: PAP, tvp.info, wp.pl wirtualnemedia.pl
Fot.: Twitter, wirtualnemedia.pl

Komentarze

Komentarze