18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ważne słowa Donalda Trumpa po wygranej Andrzeja Dudy

Zobacz koniecznie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump za pomocą Twittera pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich.

 

W niedzielę 12 lipca Polacy tłumnie ruszyli do urn i wybrali swojego prezydenta na kolejne pięć lat. Został nim ponownie Andrzej Duda, na którego zagłosowało 51,03 proc. wyborców. Na jego rywala Rafała Trzaskowskiego oddało głos natomiast 48,97 proc.  głosujących. Wszystko to odbyło się przy frekwencji 68,18 proc.

 

W związku ze zwycięstwem Andrzeja Dudy wiele instytucji oraz znanych osobistości zdecydowała się złożyć gratulację do kancelarii prezydenckiej. Wśród nich znalazł się Donald Trump, który na swoim Twitterze napisał: „Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji. Czekam na kontynuację naszej ważnej współpracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym”.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1282814301452095489

 

Stosunki między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem od długiego czasu układają się dobrze. Warto przypomnieć, że to właśnie prezydent Polski był pierwszą głową państwa, jaka oficjalnie odwiedziła USA po pandemii spowodowanej koronawirusem. Wizyta Andrzeja Dudy rozpoczęła się 24 czerwca, a więc kilka dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Wszystko to pokazuje, że prezydent Stanów Zjednoczonych oraz pierwsza osoba w Polsce chcą zacieśniać cały czas relacje pomiędzy naszymi państwami.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Guardian News (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze