26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Wspaniałe słowa Victora Orbana na temat Polski! To może się nie spodobać innym w UE [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Informowaliśmy na łamach naszego portalu dziś o tym, że udało się rano zawrzeć porozumienie na szczycie unijnych przywódców w Brukseli. Przedłużające się negocjacje dotyczyły budżetu i funduszu powołanego w ramach odbudowy po pandemii koronawirusa. Po godz. 6 rano premierzy Polski oraz Węgier mówili o efektach i korzyściach płynących z finalnego rozstrzygnięcia rozmów, a także o tym jak duży wpływ na podejmowane w Unii Europejskiej decyzje ma obecnie głos państw Grupy Wyszechradzkiej. W wyjątkowo wzniosłych i serdecznych słowach wypowiadał się on na temat Polski i naszego Premiera w swoim wystąpieniu Victor Orban. To co powiedział węgierski premier może się jednak nie spodobać sporej grupie unijnych polityków, a także przedstawicielom tzw. totalnej opozycji w Polsce.

 

Polski Premier ocenił, że wspólne działania Grupy V4 doprowadziły do niewątpliwego sukcesu. Po nim głos zabrał Premier Węgier, który w ciepłych słowach przyznał, że Polska „jest na prowadzeniu” w kwestii funduszy uzyskanych podczas tychże negocjacji.

 

Nie mam wątpliwości, że dzisiaj rano być Polakiem to wspaniała rzecz (…) Mateusz tego nigdy nie powie do Polaków, bo jest bardzo skromną osobą, ale faktem jest, że Węgry też odniosły sukces, ale Polska odniosła naprawdę wielki sukces i powód dla którego odnieśliśmy sukces to ten, że właśnie Mateusz był liderem Grupy Wyszehradzkiej, był liderem naszego zespołu.

– Tłumaczył Victor Orban.

 

Węgierski polityk nie szczędził pochwał pod adresem Mateusza Morawieckiego, kiedy wyjaśniał jak kluczową rolę on odgrywa i jak „dobrą robotę” wykonał podczas tych ostatnich kilku dni w Brukseli.

 

Naprawdę dobrze, że my byliśmy żołnierzami jego zespołu. Cieszymy się, że lider Grupy Wyszehradzkiej to naprawdę doświadczony były minister finansów.

– Mówił na konferencji węgierski premier.

 

Victor Orban złożył przy tej okazji gratulacje polskiemu premierowi, uznając efekt rozmów za wielki sukces dla Polski.

 

Mateusz tego nigdy nie powie, ale to on wygenerował miliardy euro dla Polaków, także gratuluje Ci, naprawdę wspaniała robota

– Zwrócił się do Szefa Polskiego Rządu.

 

Fakt, że przedstawiciele władz polskich i węgierskich wspólnie zabrali głos na zakończenie szczytu jest bardzo wymowne oraz symboliczne. O tym również mówił dziś rano Premier Orban.

 

To pokazuje, że jeśli współpracujemy ramię w ramię to żaden wróg na pewno nas nie pokona, do tego też osiągnęliśmy wszystkie nasze cele.

– Wyjaśniał.

 

Victor Orban odniósł się również do prób pouczania Węgier i Polski w temacie przestrzegania praworządności.

 

Przed negocjacjami, a także w trakcie negocjacji były pewne próby, może nie upokorzenia nas, ale żeby nas pouczać czym jest praworządność. I nie tylko udało nam się uzyskać naprawdę duże pieniądze, ale też obroniliśmy dumę naszych narodów

– Powiedział podczas konferencji węgierski premier.

 

W czasie wypowiedzi znanego węgierskiego polityka nie zabrakło również też odniesień do historii i trudnych doświadczeń obydwu narodów.

 

Powiedzieliśmy jasno, że jest nie do zaakceptowania, aby ktokolwiek, a szczególnie ci, którzy odziedziczyli praworządność, aby oni krytykowali nas, bojowników o wolność, którzy wywodzili się z trudnych czasów komunizmu i robili bardzo dużo przeciw komunizmowi, w imię praworządności 

– Mówił, podkreślając rangę walki z komunizmem jaka miała miejsce w Polsce i na Węgrzech.

 

Takie postawienie sprawy może się bardzo nie spodobać wielu unijnym biurokratom chcącym narzucać swoje poglądy innym krajom członkowskim. Stanowisko wyrażone przez Victora Orbana może nie być również korzystne dla tych przedstawicieli tzw. totalnej opozycji w Polsce, którzy liczą na zwiększone angażowanie się polityków unijnych w wewnętrzne sprawy Polski.

 

Nikt nie będzie pouczał narodu „Solidarności” i nikt nie będzie pouczał narodu rewolucji 1956 roku. Powiedzieliśmy to bardzo, bardzo jasno.

– Powiedział Premier Orban.

 

 

 

 

Źródło: TVP Info ; DoRzeczy.pl ; Twitter/@dominikacosic ; YouTube/Janusz Jaskółka

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze