22.2 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

Złota Piłka za 2020 rok nie zostanie przyznana. Lewandowski jednym z faworytów

Zobacz koniecznie

Magazyn France Football poinformował, że w tym roku nie przyzna nagrody „Złotej Piłki” dla najlepszego piłkarza na świecie. Jednym z głównych faworytów do tej prestiżowej nagrody według bukmacherów był Robert Lewandowski.

Wyjątkowe przepisy w wyjątkowych okolicznościach. Po raz pierwszy w historii plebiscytu, który rozpoczął się w 1956 r., Złota Piłka nie zostanie przyznana za rok 2020. Powodem jest brak wystarczająco sprawiedliwych warunków – poinformowali organizatorzy z magazynu „France Football”.

To fatalna informacja dla Roberta Lewandowskiego. Zdaniem bukmacherów Polak miał największe szanse na zwycięstwo w prestiżowym plebiscycie.

Organizatorzy podkreślają, że 2020 rok jest szczególnym z uwagi na pandemię koronawirusa i nie można go traktować jak zwyczajnego roku. Jak pisze kapituła, styczeń i luty, oraz pozostałe wakacyjne miesiące to zdecydowanie za mało, żeby dokonać sprawiedliwej oceny.

„Wszyscy ubiegający się o nagrody nie będą na tej samej łodzi. Niektórzy są po skróceniu sezonu. Jak więc mamy dokonać rzetelnego porównania? Aby uniknąć zbyt zawiłych obliczeń i prognoz wybraliśmy opcję najmniej złą” – czytamy na stronie France Football.

Organizatorzy zaznaczają, że takie rozwiązanie nie cieszy ich, ale wydaje się najbardziej odpowiedzialne. Dodają, że plebiscyt powróci w 2021 roku.

France Football przyznaje nagrodę od 1956 roku. Obecnie, indywidualne wyróżnienia można uzyskać w czterech kategoriach. Dla najlepszego piłkarza, dla najlepszej piłkarki, nagroda im. Raymonda Kopy dla najlepszego zawodnika poniżej 21. roku życia, oraz statuetka im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza.

W tym roku wśród faworytów do nagrody był wymieniany Robert Lewandowski. Polski napastnik ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Bayernu Monachium, gdzie zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec. W trakcie sezonu strzelił 34 bramki. W ostatnim plebiscycie Lewandowski zajął 8. miejsce, wygrał Lionel Messi.

Źródło: rmf24.pl, sportowefakty.wp.pl
Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze