Zmarł światowej sławy muzyk! Był zdobywcą dwóch Oscarów

Z Włoch napłynęły wyjątkowo smutne wieści. Światowej sławy kompozytor oraz dyrygent znany m.in. z muzyki filmowej Ennio Morricone zmarł w wieku 91 lat.

 

Ennio Morricone stworzył muzykę do ponad 500 filmów, w tym m.in. do: „Nietykalnych”, „Misji”, „Dawno temu w Ameryce”, „Dobry, zły i brzydki”, „Cinema Paradiso”, „Frantic”, „Coneser” oraz „Nienawistna Ósemka”. Jego kompozycje były wyjątkowo popularne i niejednokrotnie wzruszały oraz budziły wiele emocji wśród widzów.

 

Ennio Morricone komponować zaczął już w wieku 6 lat. Mając 12 lat wstąpił do rzymskiego konwersatorium muzycznego, w którym naukę ukończył po 6 miesiącach, co było rekordowo krótkim czasem. Swoją muzyczną karierę rozpoczynał w klubach jazzowych grając na trąbce.

 

Włoski kompozytor dwukrotnie nagradzany był Oscarem. Pierwszy raz w 2007 r., kiedy to dostał Oscara honorowego za dotychczasowe osiągnięcia natomiast drugi raz przyznano mu tę wyjątkową nagrodę w 2016 r. za film pt. „Nienawistna ósemka” w reżyserii Quentina Tarantino.

 

Jak przekazał mediom Giorgio Assuma przyjaciel muzyka, Ennio Morricone zmarł o świcie 6 lipca w Rzymie. Kilka dni temu kompozytor miał trafić do szpitala z powodu upadku, podczas którego doszło do złamania kości udowej. Assuma zaznaczył również, że włoski kompozytor do ostatnich chwil życia zachował „pełną świadomość i wielką godność”.

 

Źródło: Onet

Foto: Flickr

Komentarze

Komentarze