20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Znamy datę zapowiadanej przez Kaczyńskiego repolonizacji mediów!

Zobacz koniecznie

Jarosław Kaczyński pomimo wielu lat, które ma już na karku, w dalszym ciągu gra w polskiej polityce pierwsze skrzypce. To on tak naprawdę decyduje o kształcie naszego państwa i będzie to robił w ciągu najbliższych lat. 

 

Już dziś pisaliśmy o jednej niezwykle ważnej informacji przekazanej przez prezesa PiS odnośnie politycznego rozwoju Polski. Były premier zapowiedział bowiem zmiany personalne w polskim rządzie. Informacje na ten temat możecie zobaczyć TUTAJ. W tym samym wywiadzie dla pierwszego programu polskiego radia zdradził on kolejne zamiary partii rządzącej.

 

Po zakończeniu II tury wyborów i ukazaniu się jej wyników, posłowie PiS wypuścili do mediów społecznościowych informację, która wzburzyła polską opozycję i sporą część społeczeństwa. Zapowiedziano bowiem zmiany w kwestii mediów w naszym kraju. Początkowo wydawało się, że przedstawiciele partii rządzącej mogą straszyć media prywatne takie jak TVN, czy dziennik Fakt, które niewątpliwie były w czasie kampanii wyborczej bardziej przychylne kandydatowi Koalicji Obywatelskiej – Rafałowi Trzaskowskiemu.

 

Z czasem wydaje się, że są to jednak bardzo poważne zapowiedzi, które będą miały pokrycie w rzeczywistości. Prezes stwierdził, że do nacjonalizacji mediów dojdzie na pewno w tej kadencji rządu, czyli w ciągu najbliższych trzech lat. Jej kształt i dokładny przebieg nie jest znany, lecz Kaczyński zapewniał, że na zmiany przynajmniej w kwestii legislacyjnej nie będzie trzeba czekać aż 3 lata.

 

Większe komplikacje ma przynieść samo wprowadzenie zmian w życie. Prezes sam stwierdził, że „[…] powodzenie tego procesu jest związane z różnego rodzaju innymi aspektami zmian, które trzeba prowadzić w naszym kraju, a także z pewnymi reakcjami międzynarodowymi.”

 

Źródła:

polskieradio24.pl

wikimedia.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze