28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Znanemu miastu grozi zamknięcie? Koronawirus doprowadził do…

Zobacz koniecznie

Choć wiele osób przy okazji luzowania obostrzeń oraz powracania do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie zdaje się niemal całkowicie zapominać o tym, że koronawirus nadal rozprzestrzenia się między ludźmi, to jednak w wielu miejscach nadal trwa walka ze słynnym już SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhan. Niepokojące doniesienia o kolejnych ogniskach epidemii oraz o następnych setkach nowych przypadków zakażeń przekazywane są przez media każdego dnia i dotyczą zarówno sytuacji na świecie, jak i w naszym kraju.

 

CZYTAJ TEŻ: Ponad 200 ludzi uwięzionych! Koronawirus znów dał o sobie znać w dobitny sposób

 

Takie kraje jak Korea Południowa czy Izrael musiały ponownie powrócić do pewnych zasad i obostrzeń, kiedy stwierdzono nadejście drugiej fali epidemii. Koronawirus nadal wywołuje też spore problemy na południu Europy.

 

Do wręcz krytycznej sytuacji dochodzić ma zdaniem mediów w hiszpańskim regionie Aragonia. W stolicy tej części Pólwyspu Iberyjskiego, czyli w mieście Saragossa wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzeniać ma się w zatrważającym tempie. W związku z zaistniałą sytuacją konferencję prasową w trybie pilnym zwołał Sira Repolles, minister ds. zdrowia w tamtejszym rządzie regionalnym.

 

Na tej czwartkowej konferencji zwrócono się z apelem do ludzi mieszkających w Saragossie, aby nie opuszczali miasta. Minister Sira Repolles poinformowała, że nie jest to kwarantanna, ale „wezwanie do obywatelskiej odpowiedzialności”.

 

W czwartek stwierdzono obecność koronawirusa u 266 ludzi w Aragonii. Stanowić to ma niemal 50% wszystkich wykrytych u ludzi zachorowań na COVID-19 na terytorium Hiszpanii. Jak stwierdził Javier Falo pełniący obowiązki dyrektora ds. zdrowia publicznego w tym regionie, liczba zakażonych ma podwajać się tam co dwa lub trzy dni.

 

Przy wjazdach i wyjazdach do Saragossy ustawione zostały punkty informacyjne, które zawiadamiać mają ludzi o tym jak ważne jest pozostawanie w miejscu zamieszkania.

 

CZYTAJ TEŻ: Śmierć biskupa zakażonego koronawirusem [FOTO]

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl ; ABC

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze