-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Donald Tusk kpiąco komentuje zaprzysiężenie Andrzeja Dudy

Zobacz koniecznie

Donald Tusk w swoim stylu skomentował na Twitterze zaprzysiężenie Andrzeja Dudy, które ma się odbyć 6 sierpnia o 10.

 

Zbliżające się wielkimi krokami zaprzysiężenie Andrzeja Dudy wywołuje w kręgach politycznych spore emocje. Część byłych prezydentów oraz premierów zadeklarowała, że nie pojawi się na tej uroczystości. Wśród nich jest m.in. Lech Wałęsa, który powiedział dla Wirtualnej Polski, że nie podałby ręki Andrzejowi Dudzie z powodu „oszustwa wyborczego” oraz dziwił się, że taki gest wykonał Rafał Trzaskowski.

 

Poza Lechem Wałęsa na zaprzysiężeniu zabraknie m.in. Bronisława Komorowskiego, Leszka Millera, Marka belki oraz Włodzimierza Cimoszewicza. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła natomiast, że zjawi się na tej uroczystości, choć zaznaczyła, iż nie będzie to dla niej „radosne święto”. Nie wiadomo ilu poza nią będzie jeszcze polityków Koalicji Obywatelskiej. Wiadomo, że Radosław Sikorski również odmówił przybycia na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Marcin Kierwiński twierdzi natomiast, że sporo posłów KO wciąż się waha, czy wziąć udział w tym wydarzeniu.

 

W sprawie zaprzysiężenia wypowiedział się na swoim Twitterze również Donald Tusk. Były premier napisał: „Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę”.

 

 

Źródło: Polsat News, DoRzeczy

Foto: You Tube/ Polsatnews.pl (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze