Dzieci z Kamerunu śpiewają legionowe pieśni z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej (WIDEO)

Do sieci trafiło nagranie, które przedstawia dzieci z kameruńskiego sierocińca śpiewające legionowe pieśni z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wideo cieszy się dużą popularnością wśród internautów.

 

W związku z setną rocznicą Bitwy Warszawskiej do sieci trafiło nagranie ukazujące dzieci z kameruńskiego sierocińca śpiewające legionową pieśń „Wojenko, wojenko”. Tym gestem oddają one hołd walczącym w wojnie polsko-bolszewickiej, wśród których był urodzony w Kamerunie Józef Sam Sandi. Walczył on po polskiej stronie w Powstaniu Wielkopolskim oraz Bitwie Warszawskiej. Po tych burzliwych latach został w Polsce na stałe, gdzie wziął ślub z szlachcianką Łucją Woźniak. Zmarł w Poznaniu w 1937 r. prawdopodobnie z powodu wylewu krwi do mózgu.

 

 

Dzieci widoczne na nagraniu pochodzą z kameruńskiego sierocińca w Yaounde, które stworzone zostało przez polską misję. Mieszka w nim na stałe 40 sierot. Misja natomiast wspiera łącznie 350 osób i zajmuje się sześciorgiem stypendystów w Polsce. Całym przedsięwzięciem opiekuje się ojciec Dariusz Godawa.

 

KOCHANI! "Pieśni Legionowe" w wykonaniu dzieci i młodzieży z Kamerunu, którymi opiekuje się ojciec Dariusz Godawa.

KOCHANI! "Pieśni Legionowe" w wykonaniu dzieci i młodzieży z Kamerunu, którymi opiekuje się ojciec Dariusz Godawa. Śpiewają w hołdzie bohaterom wojny polsko-bolszewickiej, której 100 rocznicę obchodzimy 15 sierpnia 2020. A w tle? Nasz występ ze Stadionu Narodowego w Warszawie ? ❤ ❤

Gepostet von Mała Armia Janosika am Donnerstag, 13. August 2020

 

Poniżej możecie zobaczyć hymn Polski w wykonaniu dzieci z Kamerunu.

 

„MAŁA DRUŻYNA MURZYNKA BAMBO” w hołdzie bohaterom Bitwy Warszawskiej 1920

Gepostet von Dariusz Godawa Misja-Kamerun am Donnerstag, 13. August 2020

 

 

Źródło: misja-kamerun.pl, Twitter, Facebook/ Dariusz Godawa – Misja Kamerun

Foto: Facebook/ Dariusz Godawa – Misja Kamerun

Komentarze

Komentarze