Dziennikarz TVP rozrzuca śmieci, by stworzyć materiał o zaśmiecaniu (WIDEO)

Dziennikarz TVP Lublin podczas przygotowywania materiału o zaśmiecaniu placu Lecha Kaczyńskiego postanowił zadbać o pożądane efekty i porozrzucał po bliskiej okolicy wyciągnięte z kosza śmieci. Zdarzenie to zarejestrował monitoring miejski.

 

Tomasz Zalewa jest jednym z dziennikarzy prowadzących „Panoramę Lubelską” w TVP Lublin. Miał on przygotować materiał o zaśmieconym placu Lecha Kaczyńskiego. Po przyjechaniu wraz z kamerzystą na miejsce musiał stwierdzić, iż okolica nie jest wystarczająco zaśmiecona. Postanowił w związku z tym samemu zadbać o pożądane efekty. Jego działania zarejestrowały jednak kamery monitoringu miejskiego.

 

Na udostępnionych nagraniach widać, jak Tomasz Zalewa wyciąga śmieci z jednego z koszy i rozrzuca je wokół. Po tym wszystkim kamerzysta mu towarzyszący kręci materiał.

 

Na nieszczęście dziennikarza TVP nagrania z jego działań udostępnione zostały przez oficjalny profil miasta Lublin na Facebooku.

 

„Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający.

 

Tak się złożyło, że „rzetelną” telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin” – napisano we wpisie na Facebooku.

 

„W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty” – dodano na koniec.

 

"Rzetelna" robota TVP Lublin

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że "rzetelną" telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin. W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty.

Gepostet von Miasto Lublin am Donnerstag, 13. August 2020

 

Sam dziennikarz nie odniósł się do zamieszczonego w sieci nagrania. Telewidzowie „Panoramy Lubelskiej” usłyszeć mogli natomiast materiał, w którym Tomasz Zalewa przedstawiał plac Lecha Kaczyńskiego jako miejsce imprez oraz śmietnik.

 

Foto: Facebook/ Miasto Lublin

Komentarze

Komentarze