Gubernator miasta płacze po eksplozji w Bejrucie [WIDEO]

Wydarzenia do jakich doszło w stolicy Libanu Bejrucie wstrząsnęły całym światem. Wiele państw oferuje swoją pomoc, a ludzie w różnych zakątkach globu deklarują solidarność z mieszkańcami Libanu, a także łączą się w modlitwie za osób dotkniętych tą tragedią. Publikowane w sieci nagrania oraz fotografie z miejsca, w którym rozegrał się dramat wywołują zszokowanie i poruszenie. Wymowne jest również nagranie, na którym wypowiada się gubernator Bejrutu Marwan Abboud.

 

Należy pamiętać, że Liban to państwo zmagające się z poważnym kryzysem gospodarczym już od miesięcy. Sytuacja wywołana eksplozją w porcie na terenie stolicy Libanu może spowodować ogromną biedę wśród miejscowej społeczności. Niepokojąco brzmią przy tym wieści na temat tego, iż zapasy zboża mogą nie wystarczyć tam ludziom nawet na okres miesiąca.

 

Wielu wzruszonych może być nagraniem jakie pojawiło się w mediach i w internecie, na którym łez nie mógł powstrzymać łez zabierając głos po tej straszliwej tragedii gubernator Bejrutu. Oszacował on również, że straty poniesione przy okazji wybuchów mogą wynieść od 3 do 5 miliardów dolarów.

 

Lebanon’s Beirut governor crying on news— compares the explosions to Nagasaki and Hiroshima attacks

Gepostet von Citizen Channel am Dienstag, 4. August 2020

 

 

Źródło: Facebook/@citizenchannels

Komentarze

Komentarze