-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

II Zjazd Akademii Samorządu. Młodzież z pasją tym razem o wykorzystaniu potencjału, kulturze i edukacji

Zobacz koniecznie

Już jutro, w piątek 21 sierpnia rozpocznie się II zjazd Akademii Samorządu. Projekt realizowany przez Centrum im. Władysława Grabskiego a współfinansowany w ramach programu UE Erasmus+ jest adresowany do młodzieży między 18 a 30 rokiem życia. Podczas warsztatów, spotkań, debat i dyskusji młodzi ludzie nabywają wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności, które sprawią, że w przyszłości staną się liderami lokalnych i krajowych środowisk i organizacji.

 

Podobnie jak podczas lipcowego zjazdu również i tym razem w podwarszawskich Falentach młodzież spotka się nie tylko z ekspertami i specjalistami, ale w ramach wymiany zdań skonfrontuje między sobą opinie na temat tego jak skutecznie działać, wykorzystywać swój potencjał oraz zastanowi się nad mocnymi i słabymi stronami polityki Unii Europejskiej w  zakresie edukacji i kultury.

Jak mówi jedna z uczestniczek ASa, Paulina Nowak: Zjazdy Akademii to bardzo intensywnie i ciekawie spędzony czas. Jako uczestnicy mamy możliwość bezpośredniej rozmowy z decydentami, co pozwala nam nie tylko na bliższe poznanie ich pracy ale także umożliwia rozwijać swoje kompetencje miękkie np. angażując się w debaty, rozmowy i liczne wymiany zdań. Jak dodaje, udział w projekcie:  To także szansa dla tych, którym  zależy na przyszłości kraju i świata, dla ludzi zainteresowanych polityką  w jej pozytywnym aspekcie (…) Z niecierpliwością czekam na kolejne zjazdy, kolejnych gości i kolejne rozmowy w kuluarach. Dlatego cieszę się, że dane mi jest być uczestnikiem tego projektu bo wiem że razem możemy tworzyć lepsze jutro.

Tym razem wśród zaproszonych gości będą m.in. Paulina Worożbit, specjalistka od marketingu, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, Piotr Mazurek, szef gabinetu Wiceprezesa rady Ministrów i Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Karol Gac, dziennikarz związany z „Do Rzeczy” i TVP.

Sierpniowy zjazd jest drugim z serii sześciu jakie odbędą się w ramach projektu pomiędzy lipcem a grudniem bieżącego roku. Każdorazowo bierze w nim udział ok. 30 uczestników oraz zaproszeni goście, eksperci i decydenci.

 

 

/red./

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze