Jest nowy rekord zakażeń koronawirusem! Tak źle jeszcze nie było!

Ministerstwo zdrowia powiadomiło o nowych potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Tak źle jeszcze w Polsce nie było.

 

Od ponad tygodnia w Polsce notowane są coraz wyższe liczby nowych zachorowań. Przekłada się to na coraz to nowsze dobowe rekordy zakażeń. Dziś padł kolejny, gdyż ministerstwo zdrowia odnotowało 726 nowych zachorowań.

 

Wciąż najgorzej sytuacja prezentuje się na Śląsku. Tam zachorowało w dobę 137 osób. Niewiele lepiej jest w Małopolsce, w której potwierdzono 118 nowych przypadków koronawirusa. W województwie mazowieckim odnotowano 107 zakażeń, w wielkopolskim 89, dolnośląskim 39, łódzkim również 39, podkarpackim 33, świętokrzyskim 30, pomorskim29, opolskim 25, zachodniopomorskim 19, podlaskim 17, lubelskim 13, warmińsko-mazurskim 12, kujawsko-pomorskim 11 i lubuskim 8.

 

Resort zdrowia potwierdził także 18 nowych zgonów z powodu koronawirusa. Tym samym w Polsce odnotowano łącznie 49 515 zachorowań, a 1 774 osoby uznano za zmarłe z powodu zakażenia.

 

W związku ze znacznym przyrostem zachorowań i kolejnymi rekordami Łukasz Szumowski wprowadził obostrzenia dla części powiatów. Również wesela w całej Polsce najprawdopodobniej będą odbywać się pod nowymi wytycznymi.

 

Źródło: Ministerstwo zdrowia

Komentarze

Komentarze