Joanna Senyszyn porównuje uczestników Marszu Powstania Warszawskiego do faszystów

1 sierpnia ulicami stolicy przeszedł Marsz Powstania Warszawskiego. Zgromadził on tysiące patriotów. Pojawiły się osoby krytykujące zachowania oraz ludzi będących na tym wydarzeniu. Do takich osób należy poseł Lewicy Joanna Senyszyn.

 

Poseł Lewicy Joanna Senyszyn na antenie TVN 24 podczas programu „Tak jest” skrytykowała przechodzący ulicami stolicy Marsz Powstania Warszawskiego. „Co jest przerażające w tym marszu? Że ten marsz już po raz kolejny, ale w tym roku bardzo były widoczne, elementy faszystowskie” – stwierdziła poseł.

 

„W pewnym momencie były wyraźne okrzyki: „Ave, Ave Christus Rex!”. To jest wyraźne nawiązanie do ruchu reksistowskiego, który w latach 30. w Belgii założył Leon Degrelle, późniejszy esesman i ulubieniec Hitlera” – próbowała przekonać do swoich racji.

 

Poseł Lewicy nawiązała również w sowich wypowiedziach do spalenia flagi LGBT na marszu oraz wyzywaniu redaktora OKO.press „od pedałów”. „Był popchnięty, rzucony na ziemię. To są właśnie zachowania typowo faszystowskie, że nacjonaliści szukają sobie wroga. Tym wrogiem jest ktoś, kto nie jest prawdziwym Polakiem” – powiedziała Joanna Senyszyn.

 

Na koniec poseł Lewicy dodała, że winę za to ponosi Jarosław Kaczyśńki, który „mówił, że ci prawdziwi patrioci, to są oczywiście pisowcy and company (i spółka – red.), natomiast reszta to są jakby fałszywi Polacy”.

 

Źródło: DoRzeczy

Foto: You Tube/ Super Express (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze