15.7 C
Warszawa
piątek, 2 czerwca, 2023

Kontrowersyjny komentarz Rafała Trzaskowskiego do wydarzeń na Białorusi

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach pojawiło się w mediach sporo materiałów, które dotyczą różnych tematów, ale wywołują bardzo duże emocje wśród wielu mieszkańców naszego kraju. Wśród medialnych doniesień nie brakuje też komentarzy polityków i publicystów, które również wywołują różne reakcje, a w tym także… zbulwersowanie.

 

Za bardzo kontrowersyjną została uznana też wypowiedź prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który jak wiadomo niedawno zmierzył się w II turze wyborów z Andrzejem Dudą w ramach ubiegania się o fotel Prezydenta RP. Porównał on bowiem wydarzenia z jakimi mierzą się mieszkańcy Białorusi do tego jaka sytuacja ma ostatnio miejsce w Polsce.

 

Mińsk, Warszawa – wspólna sprawa. W ostatnich dniach chyba bardziej niż kiedykolwiek. Dość już brutalności władzy i nachalnej propagandy! Pełna solidarność z walczącymi o wolność, godność, normalność!

– Napisał w swoim twitterowym wpisie włodarz Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Takie zestawianie dwóch różnych sytuacji i sugerowanie, że starcia protestujących na Białorusi z milicją są tą samą sprawą co kontrowersje wokół działań policjantów w naszym kraju wywołało oburzenie sporego grona internautów.

 

 

 

Źródło: Twitter/@trzaskowski_ ; Twitter/@czaplinskiii ; Tvp.info

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze