9.9 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Koronawirus w następnym klubie Ekstraklasy

Zobacz koniecznie

Polska wciąż zmaga się z koronawirusem. Problem ten dotyka również klubów sportowych, w tym tych ekstraklasowych. Jak się okazało koronawirus został potwierdzony w kolejnym klubie polskiej ligi.

 

Po Wiśle Płock, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa przyszła kolej na Pogoń Szczecin. Oficjalna strona Portowców poinformowała, iż w klubie potwierdzony został przypadek zakazenia koronawirusem. „W poniedziałek rano sztab trenerski, piłkarze oraz część pracowników przeszło badania wymazowe na obecność koronawirusa. Jest to zgodne z protokołem medycznym opracowanym przez komisję medyczną PZPN. Jedna z pobranych próbek dała wynik dodatni” – można wyczytać z komunikatu, jak znalazł się na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin.

 

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pracowników treningi Pogoni Szczecin zostały odwołane. Osoby, które miały kontakt z zakażonym skierowane zostały na kwarantannę, a piłkarze dostali rozpiski indywidualnych treningów. Klub nie poinformował u kogo potwierdzono koronawirusa.

 

„Dziś oraz po kolejnych 48 godzinach osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Następnie sanepid może podjąć decyzję o kolejnych testach na obecność koronawirusa dla całej grupy. Negatywne wyniki pozwoliłyby wówczas podjąć decyzję o ewentualnym, zdecydowanym skróceniu okresu kwarantanny” -napisano w komunikacie.

 

 

Jak już wspomnieliśmy wyżej jest to czwarty przypadek zakażenia koronawirusem w jednym z klubów Ekstraklasy.

 

Źródło: Pogoń Szczecin, TVP Sport

Foto: You Tube/ Ekstraklasa archiwum (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze