Nowe wytyczne wobec wesel. Nie będą już wyglądały jak wcześniej

Po znacznym przyroście zakażeń koronawirusem rząd stwierdził, że wprowadzi nowe obostrzenia. Tyczyć się one mają wesel i najprawdopodobniej wejdą w życie w tym tygodniu.

 

Od tygodnia w Polsce notowany jest znaczny wzrost zachorowań na koronawirusa. Jest to pochodna wielu czynników. Wśród nich, jak wskazuje rząd jest brak noszenia maseczek w sklepach i innych obiektach zamkniętych oraz wieloosobowe imprezy. Dużą wylęgarnią zakażeń mają być m.in. wesela. W związku z tym władze stwierdziły, że wprowadzą nowe wytyczne dotyczące tych imprez.

 

„Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów” – powiedziała w programie „Rzecz o polityce” wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

 

Wszystko wobec tego wskazuje na to, że nowe wytyczne odnośnie wesel pójdą właśnie w tym kierunku. Jak poinformowała Rzeczpospolita rząd najprawdopodobniej wprowadzi nakaz noszenia maseczek na weselach i ograniczenie tych imprez. Dodatkowo wiele wskazuje na to, że seniorzy będą musieli zostać w domach.

 

„Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo” – mówiła wiceminister.

 

Rząd zastanawia się również, czy nie nałożyć limitu odnośnie maksymalnej liczby osób na weselu.

 

Źródło: Rzeczpospolita, RMF 24

Foto: Pixabay

Komentarze

Komentarze